Zaujímavosti a turistické atrakcie v Slovenskom raji, ktoré sú považované za najkrajšie.

Slovenskom raji a okolí sa nachádza množstvo zaujímavostí a atrakcií. Krasová oblasť, v ktorej rieka Hornád so svojimi prítokmi vyformovala množstvo dolín, hlbokých roklín s vodopádmi, strmých skalných svahov a brál. Aj preto sú miesta v Slovenskom raji považované za najkrajšie turistické zaujímavosti Slovenska. Koľko z nich ste už navštívili? Vydajte sa na najkrajšie túry, ktoré by mal určite navštíviť každý jeden z nás.

Tomášovský výhľad

Hovorí sa, že kto nebol na Tomášovskom výhľade, akoby ani nebol v Slovenskom raji. Tomášovský výhľad patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie, ponúka množstvo možností pre lezcov, ktorí majú radi adrenalín. Na skale si môžete urobyť skvelé fotky s výhľadom do širokého okolia.

Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je približne 16 km dlhý úsek ktorí vedie popri rieke Hornád, ktorá tu vytvorila nádherné údolie. Popri rieke vedie turistický chodník zabezpečený reťazami, lávkami a železnými mostami. Trasa končí po Tomášovským výhľadom. Trasa je priemerne náročná, niektoré úseky vedú po lávkach a stupačkách ponad rieku.

Veľký Sokol

Dá sa charakterizovať ako najmohutnejšia roklina so svojou dĺžkou 6km a výškou skalných stien 300m patrí medzi turisticky časovo najnáročnejšie. Na začiatku preskakujete potok z jednej strany na druhú po kameňoch, stromoch a lavičkách, neskôr sa skalné steny zužujú a vytvárajú impozantnú roklinu s malým a veľkým vodopádom.

Suchá Belá

Asi najnavštevovanejšou tiesňavou v Slovenskom raji je dolina potoka Suchá Belá. Tiesňava je tak ako všetky tiesňavy v Slovenskom raji prechodná iba jedným smerom, z Podlesku hore potokom na planinu Glac. Od vstupu do rokliny da dlhšiu dobu ide po drevených lávkach a asi po 15 minútach dlhý rebrík. Keď to zvládnete uvidíte pekný okienkový vodopád až nakoniec vyjdete z rokliny na vrch Suchá Belá.

Kyseľ

Po dlhých rokoch sa podarilo nájsť kompromis medzi ochranou prírody a požiadavkami turistickej obce a 18.6.2016 sa pre verejnosť otvorila zrekonštruovaná trasa ferraty v Kyseli. Turista musí byť vybavený ferratovým istiacim setom s tlmičom pádov, prilbou a pevnou protišmykovou obuvou.

Komentáre

Napíšte komentár