Záhradné centrum Vígľaš, s. r. o.

TOP
Vígľaš 565, Vígľaš, 962 02 - Zobraziť na mape

V našej predajni nájdete všetko, čo Vaša záhrada potrebuje. Ponúkame výber zo širokého sortimentu kvetín,drevín, substrátov , prírodného i okrasného kameňa, črepníkov a iných záhradných doplnkov. Naše služby sme rozšírili o kvetinárstvo a predaj izbových kvetín na ploche 4000m2. Počas Vašej návštevy si u nás môžete posedieť, vypiť kávu v našej kaviarni LONDON BUS BREXIT CAFE a pre Vaše deti máme k dispozícii trampolínu a hojdačky.

Výhody so Slovakcard

100 % - Nad nákup 30 € presso grátis

Google street view

Kontakt

Adresa

Adresa :
Vígľaš 565,Vígľaš,962 02
GPS :
48.549484,19.302064
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Drevený artikulárny kostol Hronsek

Drevená sakrálna architektúra je skvostom slovenskej ľudovej tvorby a je súčasťou kultúrneho dedičstva. Objekty sú postavené výlučne z dreva a pri ich stavbe nemohol byť použitý ani jeden klinec. Podľa historických záznamov bolo na Slovensku viac ako 300 drevených kostolov. V súčasnosti sa zachovalo do 50 týchto sakrálnych stavieb pochádzajúcich zo 16. – 18. storočia. Evanjelických artikulárnych kostolov existuje už len 5. Jedným z nich je práve drevený evanjelický artikulárny kostol v Hronseku.

Zvonica

Klokoč sa nachádza v okrese mesta Detva. Obec vznikla v roku 1786 ako laznícka osada patriaca Vígľašskému panstvu. V roku 1828 tu bolo 42 domov a 352 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom, chovom dobytka a prácou v lesoch. Občania sa aktívne zúčastnili SNP. Zvonica bola postavená v 18. storočí. Je to murovaná stavba so zrubovou hornou časťou. Zvon je z roku 1767.

Náučný chodník Kyslinky – Poľana

Stredne náročná poldenná túra vedie po dobre upravených cestách a chodníkoch. Jej súčasťou je Náučný chodník Kyslinky - Zadná Poľana - Kyslinky, ktorý oboznamuje s prírodnými dannosťami a ochranou prírody v Chránenej krajinnej oblasti Poľana. K najväčším zaujímavostiam patrí najlepšie zachovaná mladotreťohorná sopka stratovulkanického typu s kalderou na Slovensku. Chodník otvorili v roku 1998. Orientačne bezproblémová trasa vedie väčšinou len lesnými cestami a chodníkmi.

Cyklotrasa Kriváň - Vrchdobroč – Látky

Z obce Kriváň odbočuje cyklocesta smerom na podpolianske lazy. Cesta je dosť zle značená a je tam dosť možností odbočiť. Ďalšia zápletka môžu byť spomínané psy na samotách. Pohodlne prídete na zelenú, ktorá je už lepšie značená a neskôr na červenú smerom k výraznému kopcu Bykovo. Problémový terén tohto kopca doporučujeme obísť, aby bolo viac času na nádherné planiny Čierťaž a Drahová, preto využite prvú odbočku žltej, prídete na cyklocestu a po nej do obce Látky.

Poľana – 1458 m n. m.

Majestátny zalesnený vrch Poľana sa nachádza vo výške 1458 m n. m. a predstavuje pozostatok jednej z najväčších sopiek v Európe. Toto pohorie sa nachádza v samotnom srdci Slovenka. Samotný vrch Poľana je pomerne málo navštevovaný. Turisti, ktorí sa sem vyberú, tu nájdu skutočne božské ticho a pokoj. Vrchol je zalesnený, poskytuje preto len veľmi obmedzený výhľad. Na iných miestach sa však návštevníkom niekoľko skutočne pekných výhľadov predsa len naskytá.

Historická železnica vo Vígľaši

Turistickou atrakciou obce Vígľaš je historická parná lokomotíva s niekoľkými vagónmi. Ide o pozostatok lesnej železnice využívanej v minulosti na zvážanie dreva z Poľany. Táto železnica spočiatku fungovala na konský povoz, až neskôr bola vybavená parnou, a napokon i motorovou lokomotívou. Počas 2. svetovej vojny zásobovala partizánov, ktorí sa ukrývali v stredoslovenských horách. Do dnešného dňa zostal zo železnice iba krátky úsek, ktorý je chránený ako technická pamiatka.

Vígľašský zámok

Na mieste, kde predtým stálo slovanské hradisko a neskôr kláštor spravovaný templármi, dal kráľ Ľudovít I. koncom 14. storočia postaviť svoje hradné sídlo. Cisár Žigmund Luxemburský neskôr tento hrad prestaval na poľovnícky zámok a učinil ho miestom stretávania sa členov rytierskeho rádu Draka. Dnes je zámok sprístupnený širokej turistickej verejnosti. Návštevníci si môžu prezrieť priestory vstupného nádvoria, pokochať sa nádherným výhľadom z hradieb či obdivovať autentické historické delo.

Vodopád Bystré

Vodopád Bystré patrí k najatraktívnejším prírodným výtvorom svojho druhu na Slovensku. Nazýva sa aj Bystrý potok či Bystrô. Vďaka svojej mohutnosti a výške presahujúcej 20 m sa zároveň radí i k najväčším. Vodopád sa nachádza v krásnom prostredí na južnom úpätí Poľany. Prechod okolo vodopádu zaisťujú pravidelne udržiavané rebríky a lano. Okrem samotného vodopádu návštevníka očaria i prekrásne sopečné skaly, ktoré sa v lokalite vyskytujú. Je vyhlásený za národnú prírodnú pamiatku.

Most z vagóna

Vlakovému vagónu určenému do šrotu našli nové uplatnenie. Koncom 60. rokov minulého storočia skupina nadšencov premostila rieku Slatina spájajúcu miestnu časť Dolinky a miestnu časť Hájniková pomocou vyradeného vlakového vagóna. Dopravili ho na miesto pomocou ťažkej techniky. Sťahovanie sa však neobišlo bez menšej nehody, kedy sa vagón prevrátil a tak tento incident pripomína preliačina na jednej strane. Vagónový most je v súčasnosti zrekonštruovaný a môžete sa po tomto európskom unikáte prejsť.

Prírodná rezervácia Pstruša

V Zvolenskej kotline medzi obcami Vígľaš a Stožok sa rozkladá veľká lúka vyhlásená za prírodnú rezerváciu so 4. stupňom ochrany. Rezervácia bola pomenovaná Pstruša a dôvodom jej vyhlásenia bol hojný výskyt mimoriadne vzácnej rastliny Korunkovky strakatej. Korunkovka strakatá je kriticky ohrozeným druhom. Na Slovensku prežíva už iba na niekoľkých miestach. Prírodnú rezerváciu Pstruša môžete navštíviť najlepšie koncom apríla, kedy ju korunkovka obsype tisíckami zvončekovitých kvetov.

Dalšie výhody v okolí

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím