Zádielská chata

Zádielská chata sa nachádza v závere mimoriadne atraktívnej krasovej tiesňavi v chránenej krajinnej oblasti Slovenského krasu. Dostanete sa sem autom z obce Bôrka alebo pešo z obce Zádiel. Zádielská tiesňava je vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Je miestami iba 10 metrov široká so skalnými útesmi s relatívnou výškou viac ako 300 metrov, ktoré návštevníkov pútajú svojou mohutnosťou. V Zádielskej doline sa vyskytujú zriedkavé a preto chránené druhy rastlín a živočíchov. Na chate sa môžete pred či po turistike občerstviť. Stravu je možné dohodnúť vopred. V zimnej sezóne je chata otvorená iba cez víkend.

Výhody so Slovakcard

Hodnota akcie
Text akcie
Kategória
50 %Na kávový a čajový sortimentBary a kaviarne

Kontakt

Adresa

Adresa :
Bôrka 28,Bôrka,049 42
GPS :
48.641088,20.811672
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Osadník- 1186m n. m.

Vrch Osadník sa nachádza na okraji Volovských vrchov. V jeho blízkosti sa nachádzajú známejšie atraktivity okolia – Turniansky hrad, Hájske vodopády, Zádielsku tiesňavu či Husitský kostolík v Lúčke. Osadník zostáva iba pre fajnšmekrov a ľudí, ktorí obľubujú ticho a pokoj odľahlých, málo navštevovaných miest. Viaceré časti vrchu vrátane vrcholových sú odlesnené – buď v dôsledku ťažby alebo kalamity. Z vrcholových partií sa naskytajú pekné výhľady na Volovské vrchy i Slovenský kras.

Husitský kostolík v Lúčke

Na kopci nad obcou Lúčka sa rozkladajú ruiny kostolíka z 13. storočia. Kostolík slúžil ako pevnosť Jana Jiskru z Brandýsa. Kostol bol postavený v druhej polovici 13. storočia a bol zasvätený Narodeniu Panny Márie. Prvá písomná zmienka je z roku 1406, kedy kráľ Žigmund daroval kostolík Bešeňovi. V roku 1440 získala naspäť majetky aj s kostolíkom rodina Bebekovcov. Dnes je vyhľadávanou turistickou lokalitou. Oblasť, v ktorej sa kostolík nachádza, patrí totiž k ekologicky najčistejším na Slovensku.

Dalšie výhody v okolí

Krásnohorská jaskyňa

20% (Šport a zážitky)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím