Vodný svet pri Sebedraží

Vodný svet pri Sebedraží je rekreačno-oddychový areál ponúkajúci možnosť stráviť príjemné chvíle v prírodnom prostredí. Máte možnosť zachytať si ryby aj bez rybárskeho povolenia. V areáli sa nachádza 9 vodných plôch. Obdivovať tu môžete originálne kamenné a drevené diela slovenských umelcov. Deti určite zaujme Račia farma, kde môžu vidieť živé exempláre rakov. V areáli si môžete zahrať skutočný golf na kvalitných trávnatých povrchoch. Dokonalú atmosféru dotvárajú aj indiánske teepee.

972 05Sebedražie
+421 910 903 183
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Zvolenský zámok

Národná kultúrna pamiatka Zvolenský zámok je v súčasnosti najbohatšou obrazárňou na Slovensku. Siene prízemia a prvého poschodia sú výstavným priestorom s množstvom umeleckých druhov, tém aj štýlov od 14. do 19. storočia. Tento goticko–renesančný zámok dal postaviť v 70. rokoch 14. storočia uhorský kráľ Ľudovít I. ako poľovnícke sídlo uhorských kráľov. V súčasnosti je zámok pod správou Slovenskej národnej galérie. Medzi stále expozície patrí výstava kópií diel Majstra Pavla z Levoče.

Pustý hrad

Ruiny Pustého hradu sa nachádzajú neďaleko Zvolena nad sútokom riek Hron a Slatina. Skladá sa z dvoch hradných celkov: Dolný a Horný hrad, ktoré sú spojené takmer 400 metrov dlhým kamenozemným valom. Hradný komplex bol vybudovaný v priebehu 12. – 14. storočia a už v polovici 15. storočia bol zničený vo vojne medzi Jánom Huňadym a Jánom Jiskrom z Brandýsa. Najzachovalejšími časťami Pustého hradusú hlavná vstupná brána Horného hradu a zrúcaniny obytnej veže Dolného hradu.

Pancierový vlak

V parku vedľa železničnej stanice vo Zvolene sa nachádza kópia jedného z troch pancierových vlakov Hurban vyrobených v čase SNP pracovníkmi železničných dielní vo Zvolene. Pancierové vlaky Hurban, Masaryk a Štefánik sa aktívne zapájali do bojov v Slovenskom národnom povstaní. Vystavené vagóny vznikli ako rekvizity pre film o SNP. Originálny tankový a guľometný vozeň je umiestnený v priestore železničných opravovní Zvolen.

Jazdenie na farme Agrobell

Jazdecký areál Agrobell je určený pre milovníkov koní bez ohľadu na vek a skúsenosti. Pod vedením skúsenej inštruktorky sa naučíte ako sa ku koníkovi správať, ako si ho pred jazdením pripraviť, vyčistiť, nauzdiť, prípadne sa môžete len tak povoziť na koníkoch. Začiatočníci začínajú v krytej kruhovej jazdiarni. Pokročilí sa môžu zdokonaľovať v ovládaní koníka v krytej jazdiarni resp. môžu absolvovať vychádzky do krásnej prírody Sliackej doliny.

Turovský sopúch

Turovský sopúch je prírodná pamiatka, ktorá sa nachádza priamo nad obcou Turová. Ide o eróziou obnažené hrdlo niekdajšej sopky a sopečného kanála. Sopúch je významným krajinotvorným prvkom a biotopom teplomilných druhov rastlín a živočíchov. Z vrcholu sopúcha ozdobeného majestátnym dreveným krížom sa naskytá pekný výhľad do okolia. Na Turovský sopúch možno vystúpiť po turistickom chodníku z obce Turová. Trasa je nenáročná, vhodná i pre málo zdatných turistov.

Náučný chodník Boky

Náučný chodník Boky sa nachádza v kremnických vrchoch a začína pri vyústení doliny Veľký Sietenec približne 1,5 km od obcí Budča a Hronská Dúbrava. Terén je stredne náročný. Chodník je dlhý 5km s prevýšením 300 m a má 13 zastávok. Pri putovaní chodníkom je možné pozorovať jedinečnú miestnu flóru a faunu. Na ceste po chodníku sa nachádza známy skalný hríb Čertova skala, ktorý je geologickou raritou v prírodnej rezervácii Boky.

Jazdecký areál Budička

Myšlienka vytvorenia areálu vznikla v roku 2005. Od mája 2011 sa spustila prevádzka jazdeckého areálu. V rámci areálu je možné si ustajniť vlastného koňa resp. prenajať si klubového koňa. Jazdecký areál Budička ponúka jazdenie na koňoch, na pieskovej jazdiarni, ale aj vychádzky do krásnej okolitej prírody. K dispozícii sú preliezky pre deti, ohnisko a iné. Budička je miesto, kde čas plynie pomalšie a človek sa môže zhlboka nadýchnuť a spomaliť uponáhľané tempo všedných dní.

Arborétum Borová hora

Arborétum Borová hora vo Zvolene sa nachádza v krásnom prostredí na severnom okraji mesta. Od svojho vzniku sa zameriava predovšetkým na dreviny Slovenska. Nachádzajú sa tu stovky foriem a kultivarov najrôznejších druhov drevín od dekoratívnych cez technické až po rôzne vzácne a jedinečné. Arborétum sa môže pochváliť najväčšou zbierkou ruží na Slovensku - až 900 sort. Ďalej tu nájdeme 700 druhov kaktusov a sukulentov pochádzajúcich najmä z Mexika a Severnej Ameriky.

Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen

Lesnícke a drevárske múzeum sa celoslovensky špecializuje na lesníctvo a drevárstvo a zároveň dokumentuje vývoj prírody a spoločnosti v meste a regióne Zvolen. Ponúka stále výstavy s témou lesa a lesníctva, dreva a jeho spracovania. Krátkodobé výstavy ponúkajú návštevníkom históriu Zvolena od stredoveku po súčasnosť. Lesnícke a drevárske múzeum sídli v pamiatkovo chránenom goticko-renesančnom dome zo 16. storočia na Námestí Slovenského národného povstania vo Zvolene.

Veľká Stráž (Poštárka)

Vŕšok Veľká Stráž nazývaný i Poštárka tvorený sopečnými horninami sa týči nad západnou časťou Zvolena. Je zaujímavý tým, že pred tisícročiami si rieka Hron musela prerezať cestu cez jeho tvrdé odolné andezity, vďaka čomu na južnej strane kopca vznikli strmé skalnaté svahy. Z Veľkej Stráže je krásny výhľad na Pustý hrad. V lokalite možno pri pozornom sledovaní zazrieť posledné zvyšky zemných obranných valov, ktoré dosvedčujú niekdajšiu prítomnosť pravekého hradiska.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím