Via ferrata v Liptovských Revúcach

Na Slovensku pribudla ďalšia ferrata a k oficiálne sprístupneným trom via ferratam – na Martinských holiach, v lokalite Kyseľ na území Slovenského raja a v Skalke pri Kremnici, sa pridá aj tá najnovšia v Liptovských Revúcach. Na území Liptova sa jedná vôbec o prvú zaistenú trasu horským terénom.


Ferrata pozostáva z dvoch dominantných skalných veží a jednej vedľajšej, ktoré sú prepojené lanovými mostami. Obtiažnosť je možné vybrať si podľa zvolenej trasy, takže je vhodná pre začiatočníkov aj pre skúsených vysokohorských turistov. Prevýšenie sa nachádza v rozsahu od 20 do 70 mestrov. Z najvyššieho bodu je možné pozorovať výhľady na okolité vrchy Nízkych Tatier, Veľkej Fatry a tiež na Národné parky.


V zahraničí je via ferrata bežnou a obľúbenou formou horskej turistiky a preto sú autori projektu presvedčení, že náučný turistický chodník a terrata prispejú k zvýšeniu povedomia turistickej verejnosti a ochrane prírody.

Komentáre

Napíšte komentár
Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím