Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo

Na termálnom kúpalisku Vadaš nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím – Lagúna. Blahodarné relaxačné účinky, interiér inšpirovaný prírodou a exkluzívny výhľad na ostrihomskú baziliku sa nachádza vo wellness centre. Termálna voda nielen vitalizuje pokožku, ale vďaka obsahu zdraviu prospešných minerálov má pozitívne účinky na telo a myseľ.
Pri Vadaši 2
943 01 Štúrovo
+421 36 756 01 35
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Lyžiarsky vlek PALLAG

V obci Čechy v okrese Nové Zámky sa nachádza 200 metrov dlhý lyžiarsky vlek. Ponúka aj možnosť večerného lyžovania. Lyžiarsky svah disponuje systémom umelého zasneženia. Hneď oproti svahu na druhej strane cesty sa nachádza rybník, ktorý poskytuje možnosť zimného korčuľovania. Pri vhodných snehových podmienkach sa v okolí obce nachádzajú terény vhodné na bežecké lyžovanie.

Ranč Trilobit Čechy

Ranč Trilobit sa nachádza v obci Čechy, asi 10 km južne od termálneho kúpaliska Podhájska. Je to miesto stvorené pre agroturistiku. Návštevníci sa môžu priučiť spravovať gazdovstvo plné dobytka. Pre deti je tu pripravené ihrisko, jahniatka, kozičky, mačiatka, či iné domáce zvieratká. Priaznivci jazdy na koni majú ideálnu príležitosť zajazdiť si po okolí. Po príjemne strávenom dni môžete hlavu skloniť v tradičnej chalupe, v ktorej dominujú dobové kachle.

Rotunda Dvanástich apoštolov Bíňa

V obci Bíňa sa nachádza románska rotunda s maľbami zo začiatku 12. storočia. Má vonkajší kruhový plášť a v interiéri je členená do 12 polkruhových ník, ktoré symbolizujú 12 apoštolov. Tehlovú rotundu založil rod Hunt-Poznanovcov. V roku 1683 bola rotunda poškodená. Obnovená bola po roku 1755 už v barokovom štýle. Počas 2. svetovej vojne sa tu konali sväté omše. Do roku 1961 bola realizovaná komplexná pamiatková obnova. Najnovšie odborníci datujú vznik rotundy s kostolom od 9. storočia.

Gazdovský dvor BRANOVO

Areál Gazdovský dvor Branovo nachádzajúci sa pri obci Dvory nad Žitavou je zameraný na agroturistiku. Ponúka produkty poľnohospodárskej výroby a možnosť usporiadania akcií pre školy v rámci environmentálnej výchovy. Ponuka zahŕňa aj jazdu na koni, vychádzky do prírody v sedle koňa či možnosť zapojenia sa do chodu gazdovstva. Farma predstavuje spôsob pestovania rastlín a chovu zvierat priaznivý voči životnému prostrediu, ktorého cieľom je trvalo udržateľný rozvoj.

Krytá plaváreň Vadaš Štúrovo

Známe termálne kúpalisko Vadaš nachádzajúce na južnom Slovensku v meste Štúrovo má aj celoročne otvorenú krytú plaváreň s termálnou vodou. K dispozícii je plavecký bazén a menší detský bazén. Dokonalý relax ponúka vonkajší sedací bazén s teplotou vody až 36°C. Okrem bazénov môžete využiť aj dve sauny fínskeho typu s ochladzovacím bazénom. Nechýba tu ani vírivka. Súčasťou komplexu plavárne je aj masérske centrum a kozmetika.

Parížske močiare v Gbelciach

Parížske močiare sa nachádzajú na južnom Slovensku. Parížske močiare sa dostali do zoznamu chránených nálezísk v roku 1966. Na jeho území sa nachádza významná medzinárodne chránená lokalita vodného vtáctva. Parížske močiare sú jedinečnou lokalitou európskeho významu z hľadiska výskytu živočíchov, najmä vtákov, ktorá bola zaradená i do zoznamu močarísk chránených podľa Ramsarskej konvencie. Najstaršia písomná zmienka o močiari je z roku 1731 od Mateja Bela. Vtedy boli močiare asi trikrát väčšie.

Travertínová kopa Santovka

Obec Santovka je známa hlavne svojimi minerálnymi prameňmi, rekreáciou a kúpeľmi. Práve minerálne pramene majú za následok pozoruhodné travertínové útvary. Travertínová kopa v Santovke je prírodná pamiatka. Na jej vrchu je malý kráter bez jazierka a na jej úpätí nájdete upravený minerálny prameň, nazývaný tiež kyselka. História tejto minerálnej vody siaha až do čias Rakúsko-Uhorska. V roku 1958 bola táto lokalita vyhlásená za chránený prírodný výtvor.

Rímska pevnosť Kelemantia

Pevnosť Kelemantia je dôkazom toho, že aj naším územím prechádzali rímske vojská. Táto ojedinelá historická pamiatka bola súčasťou tzv. Limes Romanus a je dôkazom viac ako dvestoročnej prítomnosti Rimanov na tomto území. Rímska pevnosť v Iži bola v r. 1991 vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Dnes je celý areál upravený do podoby múzea v prírode. Možno tu vidieť časti pôvodných i zrekonštruovaných objektov, symbolickú rekonštrukciu, nárožné veže, kasárne z 3. storočia a i.

Rozhľadňa v Kravanoch nad Dunajom

V roku 2013 bol v obci Kravany nad Dunajcom vybudovaný nový rekreačný park. Jeho súčasťou je aj rozhľadňa. Kruhová turistická rozhľadňa je zhotovená z dreva a ocele. Vysoká je 17 m a na jej vyhliadkovú plošinu vedie 90 schodov. Vzhľadom na jej nadmorskú výšku, iba 108 m.n.m., ide o jednu z najnižšie položených rozhľadní na Slovensku. Z výhliadkovej plošiny sa vám otvorí krásny výhľad na dunajskú panorámu. Okolo rozhľadne vedie medzinárodná cyklotrasa Eurovelo.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím