Tandemový zoskok z lietadla - Požičovňa oblohy

TOP
Letecká 37, Spišská Nová Ves, 052 01 - Zobraziť na mape

Tandemový zoskok padákom je najemotívnejší, zábavný, dynamický a zároveň pohodový adrenalinový zážitok, na ktorý nezabudnete do konca života. Užite si let lietadlom s výhľadom na malebný Slovenský raj, majestátne Vysoké Tatry, historickú Levoču a Spišský hrad a vyskočte z lietadla vo výške 3000 metrov. Po voľnom páde s rýchlosťou 200 km/h, ktorý trvá 35 sekúnd, môžete dokonca spoločne s tandempilotom ovládať padák. Tandem zoskok je vo dvojici so skúseným inštruktorom. Aby vám všetci uverili, že ste skočili, môžeme vám vyhotoviť aj foto a kvalitne spracovaný videozáznam. Uplatnenie zľavy a rezerváciu je nutné vykonať telefonicky.

Výhody so Slovakcard

20 % - Zľava na vyhotovenie foto a videozáznamu

Kontakt

Adresa

Adresa :
Letecká 37,Spišská Nová Ves,052 01
GPS :
48.939396,20.544057
Telefón :
E-mail :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Závadské skalky

Na juhozápadnom okraji malej spišskej obce Závadka sa nachádza prírodná pamiatka zvaná Závadské skalky. Ide o esteticky pôsobivý skalný útvar so svojráznou faunou a flórou, ktorý sa dominantne uplatňuje v okolitom reliéfe, má teda i veľký krajinotvorný význam. K Závadským skalkám sa možno dostať z obce Závadka nachádzajúcej sa v okrese Gelnica, neďaleko Spišskej Novej Vsi.

Radnica mesta

Radnica bola postavená v roku 1870 v neorenesančnom slohu. Ide o dvojpodlažnú stavbu s veľkoryso poňatým interiérom, ktorý osvetľuje presklená strecha. Zaujímavým prvkom je liatinové schodisko na stĺpoch. Na niektorých častiach stien sú zachované pôvodné ornamentálne fresky. Interiér zdobia viaceré historické obrazy. Dominantou je obraz Sklenenej pani z Marón. Dnes je táto budova sídlom mestského úradu.

Rímsko-katolícky kostol sv. Františka Xaverského

Kostol bol postavený v roku 1792 v barokovo-klasicistickom štýle, na mieste staršej drevenej kaplnky z roku 1746. Ide o jednoloďovú stavbu pristavanou sakristiou na severnej strane svätyne a vežou na východnej strane. Zaujímavosťou je kríž s odliatou sochou Krista venovaný pamiatke Antona Szuszaia. Autorom tohto diela je Ján Fadrusz. Možnosť návštevy na základe dohovoru s pánom farárom rímsko-katolíckej cirkvi.

Evanjelický kostol v Dobšinej

Kostol pochádza z roku 1480. Je považovaný za monument a symbol banskej činnosti v okolí Dobšinej. Bol viackrát opravovaný a prestavaný a tak pôvodne gotický kostol nadobudol výzor novogotického kostola. V interiéri sú pozoruhodné stredoveké fresky. Freska na víťaznom oblúku zobrazuje významnú nemeckú sväticu, lekárku, mníšku a mystičku - Hildegardu von Bingen. Ide o unikát vyobrazenia tejto svätice v podobe fresky v rámci Slovenska.

Vernárska tiesňava

Na území Slovenského raja sa nachádza malebná tiesňava, ktorú v priebehu vekov vytvoril Vernársky potok. Táto tiesňava vyhlásená za národnú prírodnú rezerváciu s najvyšším stupňom ochrany patrí k biologicky najhodnotnejším oblastiam v Slovenskom raji. Možno tu obdivovať mohutné dolomitové bralá. V lokalite sa nachádzajú vzácne a veľmi staré boriny, fragmenty horského jelšového lesa a reliktné vysokohorské skalné rastlinstvo. Pri vstupe do tiesňavy od Popradu sa nachádza pamätné miesto SNP.

Symbolický cintorín Slovenský raj

Pietne miesto venované obetiam krásny, ale i často zradných zákutí národného parku Slovenský raj bolo vybudované v roku 2010 v lokalite Kláštorisko. Symbolický cintorín tvoria drevené sochy tvorené mladými umelcami zo spišskéhjo regiónu. Súčasťou areálu symbolického cintorína je zrúcanina stredovekej kaplnky. Na vstupnej bráne sa nachádzajú tabuľky s menami obetí Slovenského raja.

Národopisné múzeum Smižany

Zaujímavou turistickou atrakciou je v Spišskonovoveskom okrese i Národopisné múzeum v obci Smižany. Nájdete tu stálu expozíciu tradičnej ľudovej kultúry Spiša. Súčasťou expozície je tradičné náradie i krosná dokumentujúce výrobu textilu. Návštevník si môžete svoje schopnosti v tkaní taktiež vyskúšať. Ďalšou súčasťou expozície v múzeu sú taktiež predmety dokumentujúce pastierstvo, baníctvo a remeselnú výrobu.

Závojový vodopád

O preplnení Slovenského raja vodopádmi niet pochýb. Zo všetkých však vyniká päťkaskádový Závojový vodopád v Sokolej doline. Jeho výška 75 metrov je najvyšším v Slovenskom raji. Okolo obrovského hromom hučiaceho vodopádu vedieť 80 metrov dlhá sústava rebríkov, mostíkov a stúpačiek, ktorých prechod patrí k najvzrušujúcejším v celkom Slovenskom raji. K adrenalínu, ktorý vám stúpne v žilách, dopomáha aj skutočnosť, že rebríky sa často kývu a vlnia. Chce to odvahu, ale stojí to za to.

Ferrata HZS Kyseľ

Trasu predstavujúcu skutočnú divočinu a ukážku toho najlepšieho zo Slovenského raja nájdete vo Ferrate HZS v rokline Kyseľ. Jej hlavná časť je dlhá asi 1,5 kilometra. Nemalá dávka adrenalínu vás čaká popri obdive skalných tiesňav, vysokých skalísk, divokej horskej bystriny a nádherných vodopádov. Nevyhnutnou súčasťou a podmienkou na prechod roklinou je ferratový set, ktorý je možné zapožičať v Čingove a Podlesku. Prechod je zároveň spoplatnený.

Kláštorisko

Medzi obľúbené zastávky v Slovenskom raji je Kláštorisko ležiace blízko Suchej Belej a Prielomu Hornádu. Pokoj v prírode tu našli asketický mnísi po ktorých tu zostali starobylé ruiny kartuziánskeho kláštora z prelomu 13. a 14. storočia. Bohužiaľ, sväté miesto bolo narúšané zbojníkmi z okolia i plieniacimi vojskami. Kartuziáni boli v 16. storočí vyhnaný lúpežným rytierom Matejom Bašom. Ruiny kláštora sú dnes zakonzervované. V ich blízkosti je možnosť ubytovania i občerstvenia.

Dalšie výhody v okolí

SKI Mlynky - Biele Vody

20% (Šport a zážitky)

Pizzeria u Eda

100% (Reštaurácie a tradičná kuchyňa)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím