Tandemový zoskok z lietadla - letisko Očová

TOP
Severná 3474/24, Banská Bystrica, 974 01 - Zobraziť na mape

Adrenalín 3000 je vysoko účinný prípravok na odstránenie depresií u pacientov všetkých vekových skupín. Pôsobí lokálne v Očovej, rýchlosťou 200 km za hodinu. Po užití sa dostavuje pocit totálneho uvoľnenia a relaxácie. Upozornenie: Niektorí jedinci môžu podľahnúť závislosti!

Výhody so Slovakcard

5 % - Totálne preliečenie

Kontakt

Adresa

Adresa :
Severná 3474/24,Banská Bystrica,974 01
GPS :
48.594959,19.269265
Telefón :
E-mail :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Ľupčiansky hrad

Národná kultúrna pamiatka Hrad Ľupča sa týči nad mestom Slovenská Ľupča. Založený bol v polovici 13. storočia uhorským kráľom Belom IV. Hrad bol známy pod názvom Liptza. V areáli hradu sa nachádza aj 62 m hlboká studňa, z ktorej dna vedie tunel vyúsťujúci neďaleko hradu. V 16. storočí bol prestavaný na zámok. V období II. svetovej vojny bol využívaný k postupu vojsk. Začiatkom 90. rokov hrad prebral Krajský pamiatkový ústav Banská Bystrica. Napriek rekonštrukcii je hrad prístupný verejnosti.

Ľupčiansky skalný hríb Slovenská Ľupča

Prírodná pamiatka Ľupčiansky skalný hríb sa nachádza v katastri obce Slovenská Ľupča. Skalné útvary vznikli zvetrávaním usadených hornín pôsobením vetra, dažďa a mrazu. V okolí skalného hríbu, v piesočnatých usadeninách, sa nachádzajú skamenelé schránky numulitov (morských mäkkýšov). Ľupčiansky skalný hríb bol v minulosti známy pod miestnym názvom Kozák alebo skalná huba Kozák. Hodnotu územia zvyšuje výskyt i teplomilných druhov rastlín, ako sú poniklec slovenský, guľôčka bodkovaná a iné.

Mestský hrad v Banskej Bystrici

Mestský hrad v Banskej Bystrici je dominantou a symbolom historického jadra Banskej Bystrice. Je typický známou siluetou dvojice cibuľovitých veží. Nachádza sa v priamo v centre mesta v hornej časti námestia. Areál hradu zahŕňa kostol Panny Márie, radnicu, budovu fary, Matejov dom, tzv. slovenský kostol a kamenné opevnenie s baštami a vstupnou bránou. Mestský hrad vznikal postupne. Ako prvý začali v 13. storočí stavať farský kostol Panny Márie.

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici má 3 stále expozície: Thurzov dom na Námestí SNP, kde sú umiestnené spoločenskovedné zbierky od praveku po 20. storočie, Tihányiovský kaštieľ a Matejov dom. Thurzov dom patrí k najstarším zachovaným svetským stavbám v Banskej Bystrici. Prvé zmienky pochádzajú z roku 1495, kedy banský ťažiar Ján Thurzo kúpil od richtára Jána Langa z Rožňavy dva domy situované na banskobystrickom námestí. Dnešnú podobu dom získal pri prestavbe v 2. polovici 16. storočia.

Drevený artikulárny kostol Hronsek

Drevená sakrálna architektúra je skvostom slovenskej ľudovej tvorby a je súčasťou kultúrneho dedičstva. Objekty sú postavené výlučne z dreva a pri ich stavbe nemohol byť použitý ani jeden klinec. Podľa historických záznamov bolo na Slovensku viac ako 300 drevených kostolov. V súčasnosti sa zachovalo do 50 týchto sakrálnych stavieb pochádzajúcich zo 16. – 18. storočia. Evanjelických artikulárnych kostolov existuje už len 5. Jedným z nich je práve drevený evanjelický artikulárny kostol v Hronseku.

AQUALAND BANSKÁ BYSTRICA

Plážové kúpalisko Aqualand sa nachádza v oddychovej časti centra mesta Banská Bystrica. Jeho súčasťou je jazero, 8 bazénov (z toho 5 je termálnych), 2 tobogany, vodná šmýkačka, detský zábavný park, športové ihriská na plážový volejbal a futbal, 18 dráhový minigolf, bowlingová hala, bedmintonová hala, stoly na stolný tenis a vodné bicykle. Prírodné jazero obklopené zeleňou má rozlohu 2,5 ha a ponúka možnosť kúpania, člnkovania a využívania vodných bicyklov na druhej strane jazera.

Barborská cesta

Názov Barborská cesta sa viaže k menu sv. Barbory – patrónky baníkov. Trasa spája mestá Banská Bystrica – Kremnica – Banská Štiavnica, takže ide o mestá ako aj o dedinky a lokality, ktoré boli v minulosti centrom baníctva celoeurópskeho významu. Vďaka tomu sa v tomto regióne zachovalo množstvo technických diel súvisiacich s baníctvom. Baníctvo ovplyvnilo aj kultúru a spôsob života a zanechalo nám tu obrovské bohatstvo technických, religióznych a kultúrnych pamiatok a zvykov.

Zvonica

Klokoč sa nachádza v okrese mesta Detva. Obec vznikla v roku 1786 ako laznícka osada patriaca Vígľašskému panstvu. V roku 1828 tu bolo 42 domov a 352 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom, chovom dobytka a prácou v lesoch. Občania sa aktívne zúčastnili SNP. Zvonica bola postavená v 18. storočí. Je to murovaná stavba so zrubovou hornou časťou. Zvon je z roku 1767.

Náučný chodník Kyslinky – Poľana

Stredne náročná poldenná túra vedie po dobre upravených cestách a chodníkoch. Jej súčasťou je Náučný chodník Kyslinky - Zadná Poľana - Kyslinky, ktorý oboznamuje s prírodnými dannosťami a ochranou prírody v Chránenej krajinnej oblasti Poľana. K najväčším zaujímavostiam patrí najlepšie zachovaná mladotreťohorná sopka stratovulkanického typu s kalderou na Slovensku. Chodník otvorili v roku 1998. Orientačne bezproblémová trasa vedie väčšinou len lesnými cestami a chodníkmi.

Cyklotrasa Kriváň - Vrchdobroč – Látky

Z obce Kriváň odbočuje cyklocesta smerom na podpolianske lazy. Cesta je dosť zle značená a je tam dosť možností odbočiť. Ďalšia zápletka môžu byť spomínané psy na samotách. Pohodlne prídete na zelenú, ktorá je už lepšie značená a neskôr na červenú smerom k výraznému kopcu Bykovo. Problémový terén tohto kopca doporučujeme obísť, aby bolo viac času na nádherné planiny Čierťaž a Drahová, preto využite prvú odbočku žltej, prídete na cyklocestu a po nej do obce Látky.

Dalšie výhody v okolí

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím