Synagóga v Šamoríne- At Home Gallery

Šamorínska synagóga bola postavená začiatkom 20. storočia. Jej architektúra je kombináciou neorománskeho slohu a blízkovýchodných prvkov. Budova sa využívala do 2. svetovej vojny. Koncom 90-tych rokov bola opäť zrekonštruovaná. V synagóge sa pravidelne usporadúvajú výstavy súčasného výtvarného umenia autorov z rôznych končín sveta. V roku 2000 navštívil synagógu tibetský dalajláma. Vyvrcholením jeho návštevy bolo obradné vysypanie pieskovej mandaly do Dunaja.
Mliečňanská 7
931 01 Šamorín
+421 31 562 79 99
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Vlastivedné múzeum v Galante

Vlastivedné múzeum v Galante sídli v historickej budove bývalej banky v centre mesta. V expozícii Mestská bytová kultúra sú prezentované kolekcie vzácneho historického nábytku z 19. až 20. storočia reprezentujúce štýl bývania vyššej spoločenskej triedy. Expozícia Tradičná ľudová kultúra galantského regiónu predstavuje spôsob života galantského ľudu počas posledných 200 rokov. V ďalších expozíciách sú vzácne sakrálne pamiatky, dobové zariadenie lekárne z roku 1909, archeologické nálezy a iné.

Neogotický kaštieľ v Galante

Monumentálny neogotický kaštieľ v Galante vybudovali v roku 1663 bratia Daniel a Pavol Esterházyovci, ktorí patrili k najbohatším a najváženejším šľachtickým rodom v Uhorsku. Rezidencia bola pôvodne postavená v renesančnom slohu. V 20. storočí Esterházyovci kaštieľ odpredali československému štátu. Kaštieľ je obklopený prírodno-krajinárskym anglickým parkom. V roku 1736 bol prestavaný v barokovom slohu. Kaštieľ dlhodobo chátral. V súčasnosti je zrekonštruované severné krídlo.

Renesančný kaštieľ v Galante

Na prelome 16. a 17. storočia si dal uhorský rod Esterházyovcov na svojom panstve v Galante postaviť výstavný renesančný kaštieľ. Kaštieľ je v súčasnosti v správe Mestského kultúrneho strediska. Sídli tu mestská galéria a expozície Vlastivedného múzea v Galante venované mestu a jeho okoliu, rodu Esterházyovcov a meštianskej bytovej kultúre 19. a 20. storočia. Jeho pôvodná dvojtraktová dispozícia sa s menšími zmenami zachovala až dodnes. Patrila k nej štíhla veža nad hlavným vstupom.

Dom ľudového bývania Matúškovo

Dom ľudového bývania Matúškovo je expozíciou Vlastivedného múzea v Galante prezentujúcou miestne ľudové staviteľstvo a bývanie na prelome 19. a 20. storočia. Sedliacky dom bol postavený v roku 1847. Do domu sa vchádza cez pitvor, ktorého zadnú časť tvorí priestor pod otvoreným komínom. Zariadenie prednej izby a kuchyne prezentuje bytovú kultúru miestnej zámožnej roľníckej rodiny, v zadnej izbe je zariadenie zámožnej gazdovskej rodiny zo Slovenského Komlóša v Maďarsku.

Kaštieľ v Sládkovičove

Kaštieľ bol v minulosti sídlom rodiny Kuffnerovcov. Ku kaštieľu prilieha chránený park so vzácnymi drevinami. Kaštieľ v Sládkovičove dnes využíva Vysoká škola a jeho interiéry nie sú sprístupnené návštevníckej verejnosti. Kaštieľ má dve nadzemné podlažia a podkrovie s vikiermi. Objekt je podpivničený. Pôdorys kaštieľa má tvar písmena L. Dlhšia strana je orientovaná smerom do ulice. Pôvodne bol kaštieľ obdĺžnikovou blokovou stavbou, ktorej dominovala vežička. Kaštieľ je umiestnený v parku.

Stredoveký kostolík v Čiernom Brode

V obci Čierny Brod sa zachovala vzácna sakrálna pamiatka – kostolík Narodenia Panny Márie vybudovaný v prvej polovici 13. storočia. Kostolík postavili majstri zo stavebnej huty. Kostolík patrí do osobitej skupiny tehlových románskych stavieb. Pôvod takejto architektúry siaha do Ravenny a Lombardie v Taliansku. Kostol sa ako významná kultúrna pamiatka dostal v januári 2009 na jednu z prvých slovenských eurových známok, a to v rámci emisného radu Kultúrne dedičstvo Slovenska.

Dom ľudového bývania Veľké Úľany

Na kopci pri brehu potôčika Ereč vo Veľkých Úľanoch sa zachoval vzácny historický ľudový dom z roku 1910. V jeho interiéroch je inštalovaná národopisná expozícia s množstvom zaujímavých predmetov zo zbierok Vlastivedného múzea v Galante. Expozícia prezentuje spôsob bývania ľudu v dedinskom prostredí na „Matúšovej zemi“ (oblasť medzi Malým Dunajom a Váhom s mestami Senec, Galanta či Šaľa) v období prvej tretiny 20. storočia. Dom ľudového bývania sa skladá z kuchyne, obytnej izby a komory.

Vodný mlyn Tomášikovo

2 km od obce Tomášikovo sa nachádza jeden z posledných zachovaných historických vodných mlynov na Slovensku. Ide o kolový mlyn postavený koncom 19. storočia, v ktorom sa mlelo až do roku 1960. Dnes je ako vzácna technická pamiatka sprístupnený širokej návštevníckej verejnosti. Spravuje ho Vlastivedné múzeum v Galante. Návštevníka zaujme veľké lopatkové koleso s priemerom 7 m a šírkou 2,5 m. Zachoval sa pôvodnom stave bez rušivých zásahov do konštrukcie.

Termálne kúpalisko Vincov les

V prírodnom prostredí pri meste Sládkovičovo sa rozkladá termálne kúpalisko Vincov les. Kúpalisko využíva vodu z termálneho prameňa, ktorá sa vyznačuje blahodarnými účinkami pri ochoreniach pohybového aparátu a kože. V exteriéri je k dispozícii vonkajší plavecký bazén, dva vonkajšie rekreačné bazény, termálny bazén a vonkajší detský bazén. V interiéri nájdeme relaxačný bazén s vodnými tryskami špecializovanými na masáž sedacieho svalstva, dolných končatín a chrbtového svalstva.

Termálne kúpalisko Horné Saliby

V južnej časti Slovenska medzi obcami Horné Saliby a Diakovce sa nachádza termálne kúpalisko. V kúpalisku sa využíva termálna voda vyvierajúca z hĺbky viac ako 1550 m. Táto voda sa vyznačuje blahodarným pôsobením na pohybový aparát. V areáli kúpaliska sa nachádza veľký taliansky bazén, bazén pre mládež a detský bazén s vodným hríbom. Priamo v areáli termálneho kúpaliska je vybudované kryté relaxačno-rehabilitačné centrum s celoročnou prevádzkou.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím