Soľná Jaskyňa Tekov

TOP
Prievozská 30, Starý Tekov, 93526 - Zobraziť na mape

Za účelom liečenia a relaxácie sme 7. júna 2005 otvorili Soľnú jaskyňu s morskou mikroklímou. Liečivé účinky soli - či už pri mori, alebo v soľných baniach sú známe oddávna. Soľ ako liek využívali už starí Egypťania 3000 rokov pred naším letopočtom. 45-minútový pobyt v jaskyni s takouto mikroklímou zodpovedá zdravotným účinkom trojdňového pobytu pri mori. Terapiu rozširujeme svetelnými efektami (colorterapia) a relaxačnou hudbou, využívajúc princípy muzikoterapie. Svojou rozlohou približne 44 metrov štvorcových patrí soľná jaskyňa v Starom Tekove k najväčším v strednej Európe. Teplota v jaskyni je 22 stupňov. Kapacita jaskyne je 21 miest.

Výhody so Slovakcard

Google street view

Kontakt

Adresa

Adresa :
Prievozská 30,Starý Tekov,93526
GPS :
48.243314,18.530833
Telefón :
E-mail :
NAVIGOVAŤ

Otváracie hodiny

Pondelok :
07:00 - 15:30
Utorok :
07:00 - 15:30
Streda :
07:00 - 15:30
Štvrtok :
07:00 - 15:30
Piatok :
07:00 - 15:30
Sobota :
13:00 - 16:00 (na objednávku)
Nedeľa :
Zatvorené

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Pútnicke miesto Studnička

Pútnické miesto, ktoré sa nachádza v chotári obce Pozba sa volá Svätá studnička, kde sa podľa legendy zjavila Panna Mária. Údajne už v roku 1470 tu boli postavené prvé kaplnky. Dnešné stavby boli postavené na začiatku 20. storočia. Kaplnka nad zázračným prameňom bola postavená v roku 1926 z milodarov pútnikov za pôsobenia dekana Józsefa Harisa v neogotickom slohu. V interiéri je neogotický oltár z čias stavby kaplnky. Oproti stojí druhá kaplnka postavená v roku 1914.

Krivá - 714 m n. m.

V susedstve atraktívneho a turisticky obľúbeného vrchu Benát leží menej známy, nie však menej pôsobivý vrch Krivá (714 m n. m.). Devízou tohto vrchu je prekrásne skalné mesto plné andezitových útvarov. Prírodné bohatstvo sa zachovalo vo svojej úplnosti a možno ho obdivovať tak, ako ho v priebehu tisícročí vytvorila príroda. Na vrchol Krivej vedie neznačená odbočka zo žltej trasy spájajúcej Obycké lúky a vrchol Benátu.

Benát - 702 m n. m.

Najkrajší a turisticky najnavštevovanejší vrch Pohronského Inovca – vrch Benát – sa týči nad obcami Žitavany a Machulince v okrese Zlaté Moravce. Na jeho vrchole sa rozkladá skalné mesto predstavujúce pozostatok lávového prúdu. Možno tu obdivovať prekrásne andezitové útvary. Vidieť odtiaľto celé horné Požitavie, Topoľčiansky zámok, hrady Jelenec a Hrušov. Rastie tu viacero zriedkavo sa vyskytujúcich chránených druhov. Vrch Benát bol v minulosti miestom ťažby andezitu.

Mauzóleum rodiny Migazziovcov

Stavba je postavená v neorománskom slohu z otesaných kamenných kvádrov. Mauzóleum dal postaviť tekovský župan gróf Viliam Migazzi v roku 1887 pre seba a svoju manželku Antóniu Marczibányiovú, ktorá zomrela už rok predtým. Okolo mauzólea je situovaný vyše dvojhektárový parčík. Celý park je ohradený a má 2 vstupné ornamentálne brány, vytvorené v r. 1921 zlatomoravským kováčom Júliusom Truchlíkom. Park tvorí aj dnes v Strednej Európe ojedinelú dendrologickú zvláštnosť.

Arborétum Mlyňany

V arborétum Mlyňany sa nachádza vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálo zelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta. Arborétum Mlyňany SAV je špecializované pracovisko Slovenskej akadémie vied, botanická inštitúcia, ktorá spravuje najväčšiu zbierku cudzokrajných drevín na Slovensku a jednu z najbohatších v strednej Európe. Arborétum založil v roku 1892 Dr. Štefan Ambrózy-Migazzi.

Kúpalisko Zlaté Moravce

Letné kúpalisko v Zlatých Moravciach má za sebou 50- ročnú tradíciu. Svojim návštevníkom poskytuje 50-metrový plavecký bazén a dva bazény pre deti. Tie sú napúšťané pitnou vodou, ktorá vďaka ohrievaniu solárnych panelov dosahuje príjemne osviežujúcu teplotu. Okrem bazénov sa v areáli kúpaliska nachádzajú volejbalové ihriská, basketbalové ihrisko a ihrisko s umelým trávnikom. Pre deti je tu ihrisko s hojdačkami či veľký skákací hrad.

Busta Ľudovíta Štúra

V roku 2007 bola v parku v Leviciach odhalená busta národného buditeľa Ľudovíta Štúra. Udialo sa tak ku 192. výročiu Štúrovho narodenia. Autorom tohto diela je rodák z Rybníka, akademický sochár Peter Meszáros. Kompozícia otvorenej knihy a bronzovej busty patrí k najväčším pamätníkom na Slovensku. Listy kamennej knihy sú vysoké 3,25 m, široké 2,2 m a hrubé 90 cm. Samotná busta dosahuje výšku 1,25 m. Pri osadení pamätníka asistovala ťažká technika, pretože váži približne 6 ton.

Rozhľadňa na Levickej kalvárii

Vyhliadková veža z ocele bola postavená v roku 2013 v nadmorskej výške 207 m n. m. Pôvodne tu stála nefunkčná telekomunikačná veža, ktorú občianske združenie upravilo na vyhliadkovú vežu, na ktorej vrchole vo výške 14 m nad vyhliadkovou plošinou je osadený 7 m vysoký kríž, ktorý tvorí dominantu mesta Levice. Z vyhliadkovej plošiny môžete za priaznivého počasia vidieť vrchy Sitno, Zobor, časť Štiavnických vrchov, Pohronský Inovec a smerom na juh aj Maďarsko.

Náučný chodník v Horšianskej doline

Horšianska dolina sa nachádza 6 km od Levíc v mestskej časti Horša. Jedná sa o prírodnú rezerváciu o výmere 313 ha. Má ráz dedinky so zachovalou ľudovou architektúrou. Výnimočnosť z hľadiska geomorforlogického, botanického a hydrologického zaraďuje túto dolinu medzi najvýznamnejšie územia Nitrianskeho samosprávneho kraja. Horšianska dolina je od roku 1976 vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Túto nenáročnú trasu môžu návštevníci využívať na prechádzky počas celého roka.

Náučný chodník Krížny vrch

Krížny vrch patrí do Tekovského regiónu a z pohľadu vinohradníctva do Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Jeho čaro vytvára vyše 70 ha viníc a približne 250 hajlokov tzv. viničných domčekov. Mesto v spolupráci so Združením vinohradníkov vybudovalo trasu, ktorá sa tiahne práve medzi hajloky. V okolí vrchu sa nachádzajú polia, levická Kalvária, židovský cintorín, rozvodné závody a Kusá hora, ktorá poskytuje útočisko pre množstvo živočíchov. Okrem toho tu možno nájsť i množstvo vzácnych rastlín.

Dalšie výhody v okolí

Tekovské múzeum v Leviciach

10% (Kultúra a pamiatky)

Penzión BYRON

10% (Ubytovanie)

PRIATELIA COFFEE

5% (Bary a kaviarne)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím