Adrenalínová jazda na snežných skútroch vám ponúka v stredisku SKI Rejdová vzrušujúci zážitok. Na bezpečných a upravených trasách si na svoje môže prísť aj 20 členná skupina. Stredisko má v ponuke viaceré jednomiestne, dvojmiestne ako aj detské skútre. Po dohode je možné samotné skútre previezť aj na vami určené miesto. Samozrejmosťou je zabezpečenie firemných akcií, alebo adrenalínových výprav na horskú chatu s možnosťou prenocovania.
10 % - Zľava z cenníkovej ceny
Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.
Jednu z najcennejších technických pamiatok a súčasť takzvaných Gemerských spojok nájdete v peknom prírodnom prostredí medzi Koprášom a Mníšanmi (časťami Magnezitoviec). Gemerské spojky mali byť komplexom, ktorý mal nahradiť železničné spojenie v regióne, ktoré časť pripadla pred druhou svetovou vojnou Maďarsku. V dôsledku neskoršieho vrátenia tohto územia Slovensku nebola trať nikdy dostavaná a tak tadiaľ vlak nikdy neprešiel, pretože dobudovanie stratilo význam. 120 metrov dlhý a 36 metrov vysoký klenutý viadukt je vhodný na prechádzky i cyklotúry, ktorú je možné spojiť s prehliadkou taktiež nedostavaného Slavošovkého tunela.
V gemersko-malohontskej obci Chyžné sa nachádza malý stredoveký kostolík postavený v 13. storočí v ranogotickom štýle. Viac ako zovňajškom zaujme interiérom, kde na kazetovom strope môžete obdivovať maľovanú ľudovú ornamentiku. Kľúčovou časťou kostola je svätyňa, ktorá je kompletne pokrytá freskovou výzdobou zo stredoveku. Oltár z dieľne Majstra Pavla z Levoče je dominantou inventára a zaujme kompozíciou Zvestovania Panny Márie. Zaujímavosťou je, že aj dnes kostol plní svoj účel a využíva ho rímskokatolícka cirkev. Patrí pritom k najvzácnejším pamiatkam na celom Slovensku.
Ľudovít Greiner je priekopník v oblasti obhospodarovania lesa, no do dejín sa zapísal aj tým, že ako prvý dokázal, že najvyšším vrchom Tatier nieje Kriváň ani Lomnický štít, ako sa v tej dobe udávalo, ale Gerlachovský Štít. Greiner k tomuto tvrdeniu dospel vďaka lepšiemu výškomeru, ktorý sám zostrojil. Jeho pamätnú izbu nájdete v Revúcej v závode Lesov SR, kde je prístupná širokej verejnosti.
Radnica bola postavená v roku 1870 v neorenesančnom slohu. Ide o dvojpodlažnú stavbu s veľkoryso poňatým interiérom, ktorý osvetľuje presklená strecha. Zaujímavým prvkom je liatinové schodisko na stĺpoch. Na niektorých častiach stien sú zachované pôvodné ornamentálne fresky. Interiér zdobia viaceré historické obrazy. Dominantou je obraz Sklenenej pani z Marón. Dnes je táto budova sídlom mestského úradu.
Kostol bol postavený v roku 1792 v barokovo-klasicistickom štýle, na mieste staršej drevenej kaplnky z roku 1746. Ide o jednoloďovú stavbu pristavanou sakristiou na severnej strane svätyne a vežou na východnej strane. Zaujímavosťou je kríž s odliatou sochou Krista venovaný pamiatke Antona Szuszaia. Autorom tohto diela je Ján Fadrusz. Možnosť návštevy na základe dohovoru s pánom farárom rímsko-katolíckej cirkvi.
Kostol pochádza z roku 1480. Je považovaný za monument a symbol banskej činnosti v okolí Dobšinej. Bol viackrát opravovaný a prestavaný a tak pôvodne gotický kostol nadobudol výzor novogotického kostola. V interiéri sú pozoruhodné stredoveké fresky. Freska na víťaznom oblúku zobrazuje významnú nemeckú sväticu, lekárku, mníšku a mystičku - Hildegardu von Bingen. Ide o unikát vyobrazenia tejto svätice v podobe fresky v rámci Slovenska.
Na území Slovenského raja sa nachádza malebná tiesňava, ktorú v priebehu vekov vytvoril Vernársky potok. Táto tiesňava vyhlásená za národnú prírodnú rezerváciu s najvyšším stupňom ochrany patrí k biologicky najhodnotnejším oblastiam v Slovenskom raji. Možno tu obdivovať mohutné dolomitové bralá. V lokalite sa nachádzajú vzácne a veľmi staré boriny, fragmenty horského jelšového lesa a reliktné vysokohorské skalné rastlinstvo. Pri vstupe do tiesňavy od Popradu sa nachádza pamätné miesto SNP.
V typickej malej drevenici z 19. storočia so šindľovou strechou nájdete stálu etnografickú výstavu. Jedna izba je zariadená ako obytná miestnosť s tradičnou murovanou pecou, pôvodným nábytkom, predmetmi dennej potreby a s figurínami v miestnych krojoch. V druhej sa nachádza dielňa. Môžete v nej vidieť pôvodné nástroje ako kolovrat na spriadanie nití z priadze, krosná na tkanie látok, dobový remeselnícky stôl, ale aj rôzne česadlá na konope, vretienka a iné predmety, ktoré sa v minulosti používali pri spracovaní konope.
V centre obce stojí barokový kostol, ktorý je zapísaný na zozname národných kultúrnych pamiatok. Pochádza z polovice 17. storočia. Pozornosť návštevníka okamžite upúta vyrezávaný drevený oltár, ktorý je údajne dielom žiakov dielne Majstra Pavla z Levoče. Oltár je bohato zdobený a jeho ústredným motívom je Nanebovstúpenie Krista Pána. V dolnej časti oltára sa nachádza obraz Posledná večera, ktorý bol vytvorený okolo roku 1750 dnes už neznámym gemerským majstrom. Išlo však o profesionálneho maliara a zobrazený výjav je voľnou kópiou diela Leonarda da Vinci.
Pietne miesto venované obetiam krásny, ale i často zradných zákutí národného parku Slovenský raj bolo vybudované v roku 2010 v lokalite Kláštorisko. Symbolický cintorín tvoria drevené sochy tvorené mladými umelcami zo spišskéhjo regiónu. Súčasťou areálu symbolického cintorína je zrúcanina stredovekej kaplnky. Na vstupnej bráne sa nachádzajú tabuľky s menami obetí Slovenského raja.
10% (Ubytovanie)
20% (Šport a zážitky)
100% (Reštaurácie a tradičná kuchyňa)
10% (Šport a zážitky)
10% (Reštaurácie a tradičná kuchyňa)
100% (Kultúra a pamiatky)