Rozhľadňa Púchovskej doliny na Tlstej hore

Medzi obcami Dohňany a Zubák sa nachádza 6-poschodová Rozhľadňa Púchovskej doliny. Rozhľadňa stojí na mieste bývalej vojenskej vyhliadkovej veže a poskytuje prekrásny panoramatický výhľad i na Nízke Tatry, Malú Fatru či Strážovské vrchy. Rozhľadňa leží na trase okružného náučného chodníka „Tri skaly“ spájajúceho Čertovu skalu, Lazovskú skalu a skalu Vieska. Východiskom tohto chodníka vhodného pre peších turistov, ako i pre cyklistov a bežkárov, je obec Dohňany.

020 51 Dohňany
+421 42 445 09 11
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Lietavský hrad

Zrúcanina hradu Lietava leží nad obcou Lietava 10 km južne od Žiliny. Svojou rozlohou patrí medzi najväčšie hrady na Slovensku. Jeho gotické jadro postavili už na začiatku 14. storočia a jeho prvým majiteľom bol Matúš Čák Trenčiansky. V stredoveku hrad kontroloval široké okolie a považovali ho za nedobytný. Po vymretí jeho majiteľov v 17. storočí začal pustnúť a zub času z neho spravil ruinu. Od r. 2003 vykonáva práce na záchrane hradu Združenie na záchranu Lietavského hradu.

Zbyňovský budzogáň

V Rajeckej doline sa nachádza Skalný budzogáň. Podľa starej legendy išiel jedného dňa okolo obor a povedal si, že z toho Hromodubu, ktorý tam vtedy stál, vyrobí budzogáň. Nevšimol si však, že z neho vyteká miazga a prilepil sa ňou o zem. Keď to zistil, nahneval sa a z celej sily ho zapichol do zeme, preklial ho a z budzogáňa sa stala skala. Tento výtvor sa zaradil medzi 7 najkrajších prírodných krás na Slovensku. Skala vznikla erozívnou činnosťou vody po dlhé storočia. Dosahuje výšku 14 m.

Virtuálna Realita Žilina

Poprechádzať sa po Marse, sadnúť si za volant závodného auta, skočiť si z mrakodrapu alebo si užívať čaro podmorského sveta, toto všetko a ešte mnoho iného môžete zažiť na vlastnej koži vďaka virtuálnej realite. Používajú sa tie najmodernejšie technológie, vďaka ktorým sa môžete reálne pohybovať v prostredí. Súčasne môžu hrať až traja hráči a každý si užíva priestor viac ako 3x3 m. S virtuálnou realitou môžete vidieť a zažiť veci, o ktorých ste ani len nesnívali a to všetko v centre Žiliny.

Kúpalisko Žilina

V blízkosti centra mesta sa nachádza športový komplex, ktorému dominuje celoročne otvorená krytá plaváreň spolu s letným kúpaliskom. V areáli kúpaliska sa nachádzajú dva bazény pre plavcov a neplavcov. O poriadny zážitok z pravej vodnej zábavy sa postará veľký tobogán. Pre detičky je pripravený menší detský bazén. Výhodou letného kúpaliska je prepojenie s krytou plavárňou v prípade nepriaznivejšieho počasia. V prípade záujmu si môžete potrénovať svoje golfové zručnosti na minigolfovom ihrisku.

Poluvsianska skalná ihla

Poluvsianska skalná ihla je chránený prírodný výtvor nachádzajúci sa medzi obcami Poluvsie a Porúbka. Ide o dolomitový skalný objekt ihlovitého tvaru dosahujúci výšku až 15 m. Od priľahlého masívu Slnečných skál ho oddelili erózne procesy. Pre svoju ľahkú dostupnosť sa skalná ihla v minulosti využívala na základný horolezecký výcvik. Kvôli zlému stavu puklín v jej strednej a hornej časti je dnes táto činnosť zakázaná. Poluvsianska skalná ihla bola vyhlásená za prírodnú pamiatku v roku 1965.

Pamätník obetiam komunizmu v Trenčíne

Pamätník obetiam komunizmu v Trenčíne sa nachádza pred budovou krajského súdu. Je tvorený štyrmi piliermi spravodlivosti a bronzovou tabuľou s vystupujúcimi anonymnými tvárami. Dielo miestneho akademického sochára Igora Mosného bolo odhalené pri príležitosti 20. výročia pádu komunizmu, aby pripomínalo utrpenie 70 000 popravených, či väznených odporcov totalitného režimu minulej éry.

Lesopark Brezina v Trenčíne

Lesopark Brezina je oddychová a rekreačná zóna rozkladajúca sa na výbežku Strážovských vrchov v blízkosti centra Trenčína. Lokalita poskytuje možnosti využitia od prechádzok cez horskú cyklistiku až po beh na lyžiach. Nachádzajú sa tu altánky, ohniská, náučné chodníky či kyslíková dráha s rôznymi druhmi jednoduchých cvičísk využívaná rekreačnými i vytrvalostnými športovcami. Park je vhodný pre pešie prechádzky, beh a aj pre jazdu na horských bicykloch. V zime je možné v parku bežecky lyžovať.

Katov dom v Trenčíne

V starobylej úzkej uličke pod Trenčianskym hradom stojí dom, ktorý obýval mestský kat. V suterénnom priestore domu sa nachádzala temnica. Katov dom dnes spravuje Trenčianske múzeum, ktoré tu zriadilo 2 expozície. Prvá má názov „Právo a spravodlivosť v starom Trenčíne“ a návštevníka oboznamuje s predmetmi mestskej justície a útrpného práva. Nájdete tu katovské meče, kolesá na lámanie, dereše a iné. Druhá expozícia sa nazýva „Zo starého Trenčína“ a obsahuje historické a remeselnícke predmety.

Morový stĺp v Trenčíne

Uprostred Mierového námestia v Trenčíne sa týči barokový morový stĺp postavený na pamiatku veľkého moru, ktoré postihlo mesto v roku 1710. Stĺp nesie latinské nápisy oslavujúce Boha Otca, Syna i Ducha Svätého. Dva roky po morovej epidémii dal vtedajší župan gróf Mikuláš Illesházy postaviť na hlavnom námestí morový stĺp, ktorý mal zároveň mesto aj ochraňovať.

Trenčiansky hrad

Nad mestom Trenčín sa vypína majestátny hrad, ktorého najznámejším majiteľom bol legendárny Matúš Čák Trenčiansky. V súčasnosti patrí hrad do Trenčianskeho múzea. Expozície hradu tvoria expozícia feudálnej justície, expozícia dobového vojenstva a rodinná galéria Illesházyovcov. Na hradnom nádvorí sa nachádza známa „Studňa lásky“. Túto studňu podľa povesti vykopal turecký mládenec Omar za prísľub trenčianskeho hradného pána, že prepustí zo zajatia jeho milovanú Fatimu.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím