Plaza - kaviareň - cukráreň

V moderne zariadenej kaviarni a cukrárni Plaza si v centre Zlatých Moraviec,môžete vychutnať skvelú kávu i rôzne druhy čajov.Oplatí sa sem ale predovšetkým zájsť k vôli širokej ponuke čerstvých zákuskov. Kaviareň je nefajčiarska,s odelenou časťou pre fajčiarov.Vhodná je tiež na usporiadanie súkromných akcií,narodeninových a detských osláv.V ponuke nechýbajú miešané nápoje. Čaká na Vás príjemná a ochotná obsluha.

Výhody so Slovakcard

Hodnota akcie
Text akcie
Kategória
5 %TATRATEA DRINKBary a kaviarne

Kontakt

Adresa

Adresa :
Hviezdoslavova 41,Zlate Moravce,95301
GPS :
48.3859647,18.3889708
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Otváracie hodiny

Pondelok :
7.30-19.30
Utorok :
7.30-19.30
Streda :
7.30-19.30
Štvrtok :
7.30-19.30
Piatok :
7.30-19.30
Sobota :
8.00-18.00
Nedeľa :
9.00-18.00

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Krivín

Lokalita Krivín bola vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Tvoria ju zalesnené skalné bralá sopečného pôvodu vypínajúce sa nad riekou Hron. Lokalita sa delí na Malý a Veľký Krivín. Zo skalísk sa otvára krásny výhľad na šíre okolie. Na Krivíne bola v dobe železnej vybudovaná opevnená praveká osada. Ku Krivínu sa viaže ľudová povesť o miestnom zbojníkovi Zlejkovi, ktorý tu mal skrýšu – Zlejkovu dieru. Prírodná rezervácia Krivín je prístupná po značenom turistickom chodníku.

Náučný chodník Čajkovské bralie- Štiavnické vrchy

Náučný chodník Čajkovské bralie oboznamuje s prírodnými, ochranárskymi a historickými zaujímavosťami bezprostredného okolia obce Čajkov. Je pomenovaný podľa andezitových skalných foriem. Druhý názov chodníka Sovia dolina poukazuje na jeho lokalizáciu. Na trase je 5 zastávok s informačnými panelmi. Trasa je vhodná aj pre deti a starších ľudí. Chodník otvorili v roku 1990. Trasa, charakteristická teplomilnými dubovými lesmi a drobnými skalami, je orientačne bezproblémová.

Vodná nádrž Veľké Kozmálovce

Na rieke Hron pri obci Veľké Kozmálovce bola vybudovaná vodná nádrž rovnakého mena, ktorá slúži ako rezervoár chladiacej vody pre elektráreň v Mochovciach a na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy. V posledných rokoch sa využíva i na rekreačné účely. Okolo nádrže vedie chodník využívaný korčuliarmi a bicyklistami, neďaleko sa nachádza i futbalové ihrisko. Vodná plocha predstavuje 63 ha a jej dĺžka je 2,6 km.

Mestský hrad Kremnica

Mestský hrad predstavuje komplex stavieb z 13. – 15. storočia chránený dvojitým opevnením. V strede areálu stojí dominantný gotický kostol sv. Kataríny – patrónky mesta s neogotickým interiérom. Na bočnom oltári je umiestnená socha Madony z prelomu 15. – 16. storočia. Z obdobia renesancie je zachovaný toskánsky stĺp kazateľnice, ako aj krstiteľnica kremnického medailéra Krištofa Füssela. V kostole sa konajú cirkevné obrady. Po stáročia v nej sídlili strážcovia a ohlasovali nebezpečenstvo.

Mincovňa Kremnica

Mincovňa Kremnica bola založená v roku 1328 a už takmer sedem storočí nepretržite vyrába minciarske produkty, ktoré patria z hľadiska viacerých kritérií medzi špičku vo svete. Sedem storočí skúseností v minciarstve nám umožňuje vyrábať široké portfólio produktov v najvyššej kvalite. Produkciu Mincovne Kremnice tvoria mince, medaily, plakety, odznaky, služobné označenia, kravatové spony, kľúčenky, insígnie s reťazou, štítky a vizitky. Raziareň mincí vznikla v rokoch 1881 - 1889.

TAJCH – vodná nádrž

Tajch je umelá vodná nádrž v katastri obce Nová Baňa. V okolí jazera sú trávnaté pláže a určitá časť je vyhradená i nudistom. Pôvodne bola vybudovaná pre banské účely, ale s banskoštiavnickými tajchmi ju okrem toho už nič nespája. Od roku 1965 je prístupná pre rekreačné účely. Na jeho brehoch sa nachádza kemping ponúkajúci i možnosť ubytovania v chatkách, penzión s reštauráciou a kaviarňou, športové ihriská i požičovne vodných bicyklov a člnov.

Pohronské múzeum Nová Baňa

Architektonickou dominantou centra Novej Bane je budova bývalej radnice. Je to štvorpodlažná gotická stavba postavená po roku 1353. V zasadacej sieni sa zachovali portréty uhorských panovníkov. Pod objektom vychádzajú mestské katakomby. Budova bola postavená ako kráľovský dom podľa nariadenia Karola Róberta z roku 1335, podľa ktorého sa mali vo všetkých banských mestách postaviť takéto kráľovské domy, do ktorých mali ťažiari odovzdávať drahé kovy. Budova je vedená v zozname kultúrnych pamiatok.

Putikov vŕšok (432 m n. m.)

Putikov vŕšok je najmladšia sopka na Slovensku, ktorá bola vyhlásená za prírodnú pamiatku v roku 1996. Vek sopky sa odhaduje na 130 až 140 tisíc rokov. Ide o plochý kužeľ so zarovnaným vrcholom a v strede sa nachádza jaskyňa, ktorú domáci volajú Sézam. Oblasť Putikovho vŕška je chránená 5. stupňom ochrany. Prvé podrobnejšie výskumy geológie Putikovho vŕška uskutočnil v 50. rokoch F. Fiala. Štiavnické pohorie prešlo zložitým geologickým vývojom a formovaním v suchozemskom a podvodnom prostredí.

Breznický hrad

Nad obcou na vrchu Hrádok sa zachovali zvyšky zrúcanín hradu Breznica, ktorý bol postavený pred tatárskym vpádom ako ochrana obce. Prvá zmienka o hrade pochádza z roku 1273 ako majetok ostrihomského arcibiskupa Filipa, ktorý dal hrad aj opraviť. V 14. storočí sa hrad stal majetkom najmocnejšieho uhorského oligarchu Matúša Čáka Trenčianskeho. Dnes na mieste, kde stál hrad Breznica stojí a v noci svieti kríž, ktorý postavili aktivisti z obce v roku 2011.

Benediktínsky kláštor

Benediktínsky kláštor v Hronskom Beňadiku je tvorený skupinou opevnených sakrálnych stavieb. Kláštor a kostol patria medzi najcennejšie gotické pamiatky na Slovensku a v súčasnosti kláštor stále slúži pre sakrálne účely. Podľa legendy sa kráľ Gejza, ktorý rád poľoval, stretol s istým človekom. Niektoré pramene hovoria, že to bol jeho príbuzný Šalamún. Kráľ však bol týmto stretnutím taký dojatý, že založil na tomto mieste benediktínsky kláštor a obdaroval toho človeka značným majetkom.

Dalšie výhody v okolí

Zámok Topoľčianky

5% (Kultúra a pamiatky)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím