Plaza - kaviareň - cukráreň

V moderne zariadenej kaviarni a cukrárni Plaza v centre Zlatých Moraviec si môžete vychutnať skvelú kávu i rôzne druhy čajov. Oplatí sa sem ale predovšetkým zájsť kvôli širokej ponuke čerstvých zákuskov. Kaviareň je nefajčiarska, s oddelenou časťou pre fajčiarov. Vhodná je tiež na usporiadanie súkromných akcií, narodeninových a detských osláv. V ponuke nechýbajú miešané nápoje. Čaká na Vás príjemná a ochotná obsluha.

Výhody so Slovakcard

Hodnota akcie
Text akcie
Kategória
5 %TATRATEA DRINKBary a kaviarne

Kontakt

Adresa

Adresa :
Hviezdoslavova 41,Zlaté Moravce,95301
GPS :
48.3859647,18.3889708
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Otváracie hodiny

Pondelok :
7.30-19.30
Utorok :
7.30-19.30
Streda :
7.30-19.30
Štvrtok :
7.30-19.30
Piatok :
7.30-19.30
Sobota :
8.00-18.00
Nedeľa :
9.00-18.00

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Aponiovská knižnica – Veľký kaštieľ v Oponiciach

Renesančný kaštieľ situovaný na okraji obce Oponice ukrýva prevzácny historický klenot – barokovú knižnicu rodu Aponiovcov založenú v 18. storočí. Knižnica sídlila pôvodne vo Viedni, neskôr sa presťahovala do Bratislavy a stala prvou verejnou knižnicou v Uhorsku. Návštevníci tu môžu vidieť viac ako 17 000 zväzkov v 12 jazykoch, najmä v latinčine, taliančine, francúzštine a nemčine. Medzi historickými dielami obrovskej hodnoty nájdeme pápežské listiny, diela Giordana Bruna, Isaaca Newtona a i.

Hrdovická

Národná prírodná rezervácia Hrdovická sa nachádza v pohorí Tribeč. Predmetom ochrany tejto rezervácie je krajinársky mimoriadne hodnotný ostrý skalnatý hrebeň i tunajšie vzácne rastlinné a živočíšne spoločenstvá kyslých skalných stepí a lesostepí. V lokalite sa nachádzajú štrkovité, kamenité a piesočnaté pôdy. V nižších polohách sa rozprestiera listnatý les. V atraktívnej vrcholovej časti sa možno pokochať zaujímavými skalnými útvarmi, a tiež krásnym výhľadom do šíreho okolia.

Oponický hrad

Oponický hrad sa nachádza nad obcou Oponice. Jeho počiatky siahajú do 14. storočia a za zakladateľov sa považujú Čákovci. Behom stáročí jeho sláva však postupne upadala a dostával sa do rúk čoraz chudobnejších majiteľov. V 17. storočí majitelia hrad definitívne opustili. Odvtedy hrad chátral a zmenil sa na ruiny. Rozoznateľná je veľká veža opevnenia a časti konštrukcií hradných palácov a hospodárskych budov. Oponický hrad je dnes obľúbeným cieľom turistov.

Krivín

Lokalita Krivín bola vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Tvoria ju zalesnené skalné bralá sopečného pôvodu vypínajúce sa nad riekou Hron. Lokalita sa delí na Malý a Veľký Krivín. Zo skalísk sa otvára krásny výhľad na šíre okolie. Na Krivíne bola v dobe železnej vybudovaná opevnená praveká osada. Ku Krivínu sa viaže ľudová povesť o miestnom zbojníkovi Zlejkovi, ktorý tu mal skrýšu – Zlejkovu dieru. Prírodná rezervácia Krivín je prístupná po značenom turistickom chodníku.

Náučný chodník Čajkovské bralie- Štiavnické vrchy

Náučný chodník Čajkovské bralie oboznamuje s prírodnými, ochranárskymi a historickými zaujímavosťami bezprostredného okolia obce Čajkov. Je pomenovaný podľa andezitových skalných foriem. Druhý názov chodníka Sovia dolina poukazuje na jeho lokalizáciu. Na trase je 5 zastávok s informačnými panelmi. Trasa je vhodná aj pre deti a starších ľudí. Chodník otvorili v roku 1990. Trasa, charakteristická teplomilnými dubovými lesmi a drobnými skalami, je orientačne bezproblémová.

Vodná nádrž Veľké Kozmálovce

Na rieke Hron pri obci Veľké Kozmálovce bola vybudovaná vodná nádrž rovnakého mena, ktorá slúži ako rezervoár chladiacej vody pre elektráreň v Mochovciach a na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy. V posledných rokoch sa využíva i na rekreačné účely. Okolo nádrže vedie chodník využívaný korčuliarmi a bicyklistami, neďaleko sa nachádza i futbalové ihrisko. Vodná plocha predstavuje 63 ha a jej dĺžka je 2,6 km.

Mestský hrad Kremnica

Mestský hrad predstavuje komplex stavieb z 13. – 15. storočia chránený dvojitým opevnením. V strede areálu stojí dominantný gotický kostol sv. Kataríny – patrónky mesta s neogotickým interiérom. Na bočnom oltári je umiestnená socha Madony z prelomu 15. – 16. storočia. Z obdobia renesancie je zachovaný toskánsky stĺp kazateľnice, ako aj krstiteľnica kremnického medailéra Krištofa Füssela. V kostole sa konajú cirkevné obrady. Po stáročia v nej sídlili strážcovia a ohlasovali nebezpečenstvo.

Mincovňa Kremnica

Mincovňa Kremnica bola založená v roku 1328 a už takmer sedem storočí nepretržite vyrába minciarske produkty, ktoré patria z hľadiska viacerých kritérií medzi špičku vo svete. Sedem storočí skúseností v minciarstve nám umožňuje vyrábať široké portfólio produktov v najvyššej kvalite. Produkciu Mincovne Kremnice tvoria mince, medaily, plakety, odznaky, služobné označenia, kravatové spony, kľúčenky, insígnie s reťazou, štítky a vizitky. Raziareň mincí vznikla v rokoch 1881 - 1889.

TAJCH – vodná nádrž

Tajch je umelá vodná nádrž v katastri obce Nová Baňa. V okolí jazera sú trávnaté pláže a určitá časť je vyhradená i nudistom. Pôvodne bola vybudovaná pre banské účely, ale s banskoštiavnickými tajchmi ju okrem toho už nič nespája. Od roku 1965 je prístupná pre rekreačné účely. Na jeho brehoch sa nachádza kemping ponúkajúci i možnosť ubytovania v chatkách, penzión s reštauráciou a kaviarňou, športové ihriská i požičovne vodných bicyklov a člnov.

Pohronské múzeum Nová Baňa

Architektonickou dominantou centra Novej Bane je budova bývalej radnice. Je to štvorpodlažná gotická stavba postavená po roku 1353. V zasadacej sieni sa zachovali portréty uhorských panovníkov. Pod objektom vychádzajú mestské katakomby. Budova bola postavená ako kráľovský dom podľa nariadenia Karola Róberta z roku 1335, podľa ktorého sa mali vo všetkých banských mestách postaviť takéto kráľovské domy, do ktorých mali ťažiari odovzdávať drahé kovy. Budova je vedená v zozname kultúrnych pamiatok.

Dalšie výhody v okolí

Zámok Topoľčianky-MÚZEUM

5% (Kultúra a pamiatky)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím