Plaza - kaviareň - cukráreň

TOP
Hviezdoslavova 41, Zlaté Moravce, 953 01 - Zobraziť na mape

V moderne zariadenej kaviarni a cukrárni Plaza v centre Zlatých Moraviec si môžete vychutnať skvelú kávu i rôzne druhy čajov. Oplatí sa sem ale predovšetkým zájsť kvôli širokej ponuke čerstvých zákuskov. Kaviareň je nefajčiarska, s oddelenou časťou pre fajčiarov. Vhodná je tiež na usporiadanie súkromných akcií, narodeninových a detských osláv. V ponuke nechýbajú miešané nápoje. Čaká na Vás príjemná a ochotná obsluha.

Výhody so Slovakcard

5 % - TATRATEA DRINK

Kontakt

Adresa

Adresa :
Hviezdoslavova 41,Zlaté Moravce,953 01
GPS :
48.3859647,18.3889708
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Otváracie hodiny

Pondelok :
7.30-19.30
Utorok :
7.30-19.30
Streda :
7.30-19.30
Štvrtok :
7.30-19.30
Piatok :
7.30-19.30
Sobota :
8.00-18.00
Nedeľa :
9.00-18.00

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Zrúcanina kostola na Vrchhore

Uprostred tribečských lesov nad Klížskym Hradišťom sa nachádza lúka, ktorej dominujú dve historické pamiatky. Prvou z nich je Kostol sv. Michala, ktorý bol postavený v roku 1640, a do dnešných čias sa zachoval už iba ako romantická zrúcanina. Druhou pamiatkou je malá baroková kaplnka sv. Jána Nepomuckého situovaná hneď vedľa kostola. Vrchhora bola až do 19. storočia pútnickým miestom. Dnes je táto krásna históriou dýchajúca lokalita obľúbeným výletným cieľom.

Secesný kaštieľ v Klátovej Novej Vsi

Kaštieľ s rozsiahlym parkom je situovaný v miestnej časti Janova Ves. Kaštieľ je výsledkom niekoľkých prestavieb a vznikol na mieste pôvodného renesančného kaštieľa Bošániovcov. Prvá známa zmienka o zemianskom sídle - kúrii Jána Bošániho pochádza z roku 1591. Súčasťou kaštieľa je neobyčajne pôsobivý prírodno-krajinársky anglický park vytvárajúci malebné zákutia s priehľadmi do okolitej krajiny i na samotný kaštieľ. Z parkovej architektúry sa dodnes zachoval mostík s kovaným zábradlím.

Kostol Všetkých svätých Jedľové Kostoľany

Najvýznamnejšou pamätihodnosťou obce je neskorobarokový rímskokatolícky Kostol Všetkých svätých z roku 1796. Nachádza sa v centre obce na miernom návrší v areáli cintorína. Pod farnosť patrí aj Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie v miestnej časti Brezov štál. Prvá písomná zmienka o kostole pochádza z roku 1332, kedy sa tu pravdepodobne nachádzala aj fara a pri nej škola. Prvým známym farárom tu bol v roku 1561 Michal Kosztolányi. V roku 1621 tu pôsobil evanjelický farár Michal Fábri.

Živánska veža v Cigánskej doline

Nad Cigánskou dolinou sa hrdo týči zrúcanina tzv. Živánska veže. Stredoveká strážna veža bola postavená v 14. storočí. Pôvodne mala niekoľko podlaží a jej celková výška dosahovala 40 m. Vchod do veže nebol z prízemia, ale až z prvého poschodia, čo bolo výhodné pri jej obrane. K vchodu sa totiž dalo dostať len po rebríku. Živánska veža patrila pod hrušovské hradné panstvo, istý čas však vraj slúžila zbojníkom. K jej zániku došlo v prvej polovici 18. storočia.

Krivá - 714 m n. m.

V susedstve atraktívneho a turisticky obľúbeného vrchu Benát leží menej známy, nie však menej pôsobivý vrch Krivá (714 m n. m.). Devízou tohto vrchu je prekrásne skalné mesto plné andezitových útvarov. Prírodné bohatstvo sa zachovalo vo svojej úplnosti a možno ho obdivovať tak, ako ho v priebehu tisícročí vytvorila príroda. Na vrchol Krivej vedie neznačená odbočka zo žltej trasy spájajúcej Obycké lúky a vrchol Benátu.

Benát - 702 m n. m.

Najkrajší a turisticky najnavštevovanejší vrch Pohronského Inovca – vrch Benát – sa týči nad obcami Žitavany a Machulince v okrese Zlaté Moravce. Na jeho vrchole sa rozkladá skalné mesto predstavujúce pozostatok lávového prúdu. Možno tu obdivovať prekrásne andezitové útvary. Vidieť odtiaľto celé horné Požitavie, Topoľčiansky zámok, hrady Jelenec a Hrušov. Rastie tu viacero zriedkavo sa vyskytujúcich chránených druhov. Vrch Benát bol v minulosti miestom ťažby andezitu.

Mauzóleum rodiny Migazziovcov

Stavba je postavená v neorománskom slohu z otesaných kamenných kvádrov. Mauzóleum dal postaviť tekovský župan gróf Viliam Migazzi v roku 1887 pre seba a svoju manželku Antóniu Marczibányiovú, ktorá zomrela už rok predtým. Okolo mauzólea je situovaný vyše dvojhektárový parčík. Celý park je ohradený a má 2 vstupné ornamentálne brány, vytvorené v r. 1921 zlatomoravským kováčom Júliusom Truchlíkom. Park tvorí aj dnes v Strednej Európe ojedinelú dendrologickú zvláštnosť.

Vozenie na koči

Združenie cestovného ruchu REKREA spolu s Národným žrebčínom organizuje pre deti vozenie na koči podľa želania na kratšie i dlhšie trate. Ide o tieto chovné strediská koní: Hostianske (plemenný chov lipicanských koní), Košiar (plemenný chov huculských koní), Rybník (plemenný chov arabských koní) a Breziny (plemenný chov Slovenského teplokrvníka). Národný žrebčín Topoľčianky, š. p. dnes patrí medzi najvýznamnejšie svetové žrebčíny a možno ho právom zaradiť za kultúrne dedičstvo národa.

Hipologické múzeum

Hipologické múzeum je jedinečným objektom poskytujúcim komplexný obraz o všetkom, čo v minulosti aj v súčasnosti s chovom koni súvisí. Jediné múzeum tohto druhu na Slovensku má štyri pavilóny: pavilón konských postrojov, pavilón kočov, pavilón dielní (kováčska, sedlárska, kolárska a príbytku chovateľa koní) a pavilón športovej histórie. Nachádza sa tu viac ako 2000 pamiatkových predmetov. Pre skupinové návštevy je k dispozícii odborný výklad, prípadne videoprojekcia.

Národopisné múzeum Topoľčianky

Národopisné múzeum v Topoľčiankach sa nachádza v strede obce na Hlavnej ulici. Sú tu exponáty z histórie Topoľčianok spred 150 rokov. Exponáty sú originálne. Vzácne sú mužské a ženské kroje z Topoľčianok. Nachádza sa tu takmer 20 druhov rôzne zdobených čepcov, ako aj svadobné doplnky. Zbierka predmetov, ktoré nám hovoria o spôsobe života našich predkov, bola založená manželmi prom. ped. Annou Lukáčovou a Ing. Jozefom Lukáčom, Csc.

Dalšie výhody v okolí

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím