Penzión Hastrman s kapacitou 20 hostí poskytuje príjemne ubytovanie a svojim vybavením uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Pre hostí sú k dispozícii 4 dvojposteľové izby (2 izby majú balkón) a 3 apartmány. Každá izba má svoju kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC, farebný televízor so satelitným príjmom, WIFI pripojenie. K dispozícii je aj detská postieľka pre rodinu s malými deťmi. Na prízemí sa nachádza spoločenská miestnosť vhodná pre rodinné oslavy, firemné akcie, semináre, školenia, alebo priateľské posedenia pri krbe. V spoločenskej miestnosti sa nachádza veľkoplošný televízor, krb a spoločenské hry. V lete je k dispozícii terasa s grilom.
Posledná aktualizácia: 13. marec 2018.
5 % - zľava na ubytovanie nad 2 dni (od pondelka - do piatku)
Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.
Pôvodne gotický kostol pochádza z roku 1381, dostavaný bol v roku 1454. Je zasvätený sv. Kozmovi a Damiánovi. Barokový hlavný oltár, v strede s obrazom sv. Kozmu a Damiána, je z konca XVII. storočia. K najcennejším pamiatkam kostola patrí plastika Madony s Ježiškom na polmesiaci, ktorej autorom bol rezbársky tovariš majstra Pavla z Levoče. Jej vznik je datovaný do roku 1500 až 1510. Terajšia veža kostola je 25 m vysoká a sú v nej umiestnené tri zvony.
Žarnovická dolina je jednou z najkrajších vo Veľkej Fatre. Dolina sa začína pri výjazde z Turčianskych Teplíc na Šturec. V Žarnovickom údolí začína Cesta SNP, ktorá vedie popod výbežky Veľkej Fatry a nachádza sa tu aj pamätný zrub Slovenského národného povstania. V Žarnovickej doline nájdeme aj nádherné krasové útvary. Známa je predovšetkým skalnými útvarmi, z ktorých najznámejší je Orlia veža. V doline by ste našli aj chránené rastliny, ako napríklad črievičník papučka.
Náučný chodník bol v Lesoparku Bôr vybudovaný v roku 2001. Počas ostatných rokov došlo k poškodeniu, a preto sa mesto Turčianske Teplice rozhodlo náučný chodník zrekonštruovať. Náučný chodník má celkovo 8 informačných tabúľ. Začiatok a koniec náučného chodníka je pri pamätníku padlých vojakov Slovenského národného povstania. Prechádzka touto trasou trvá približne 2,5 až 3 hodiny. Jeho výhodou je celoročná prístupnosť, pričom je možné trasu prejsť aj na bicykli.
Vodárenská nádrž Turček je nádrž s plochou 54 ha, ktorá je situovaná nad obcou Turček v okrese Turčianske Teplice. Slúži na akumuláciu vody na výrobu pitnej vody pre okresy Prievidza, Žiar nad Hronom a Martin. Jej zberné územie má rozlohu 29,5 km. Hrádza je vybudovaná ako kamenitá s asfaltovo-betónovým tesnením. Vysoká je 59 m a v korune dosahuje dĺžku 287 m. Celkový objem nádrže je 10,8 miliónov m³. Spolu s nádržou Nová Bystrica je najmladšou vodárenskou nádržou na Slovensku.
Najvyšší vrch Kremnických vrchov, a zároveň jedna z najvyšších vyhasnutých sopiek na Slovensku sa nazýva Flochová. Vrch leží v severnej časti pohoria, neďaleko Dolného Harmanca. Pokrývajú ho zmiešané lesy, ktoré obrastajú i jeho vrchol, takže sa z neho nenaskytajú prakticky nijaké výhľady. Flochová sa vyznačuje nádhernou prírodou. Je prístupná po značkovaných turistických chodníkoch, východiskom túr môžu byť obce Čremošné, Turček a Kordíky, sedlo Malý Šturec alebo osada Horný Harmanec.
Vodný žľab vybudovaný v 19. storočí sa nachádza v doline Rakytovo. Dĺžka žľabu je 2,5 km a v roku 2000 bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Celá konštrukcia vodného žľabu je z dreva – zo smreka a jedle, bez použitia iného materiálu. V minulosti sa z listnatého dreva vyrábalo palivové drevo a pálilo sa drevené uhlie. Z ihličnatého dreva vyrábali úžitkové sortimenty. Doprava bola riešená spúšťaním dreva suchými šmykmi, potom vodnými žľabmi a následne splavovaním po vodných tokoch.
Donovalkovo je interaktívne mestečko, v ktorom sa nachádzajú 21 domčekov zmenšených tak, aby reálne zapadli do detského sveta. Nájdete tu kino, nemocnicu, či rozprávkový domček pripomínajúci medovníkovú chalúpku. Môžete navštíviť Snehulienku, alebo Popolušku priamo u nej doma. Pre kreatívnych návštevníkov sú otvorené brány galérie, v ktorej môžete strihať, lepiť, maľovať a svoje práce. V mestečku nájdete aj hasičskú zbrojnicu, autoservis a čerpaciu stanicu.
Národná kultúrna pamiatka Hrad Ľupča sa týči nad mestom Slovenská Ľupča. Založený bol v polovici 13. storočia uhorským kráľom Belom IV. Hrad bol známy pod názvom Liptza. V areáli hradu sa nachádza aj 62 m hlboká studňa, z ktorej dna vedie tunel vyúsťujúci neďaleko hradu. V 16. storočí bol prestavaný na zámok. V období II. svetovej vojny bol využívaný k postupu vojsk. Začiatkom 90. rokov hrad prebral Krajský pamiatkový ústav Banská Bystrica. Napriek rekonštrukcii je hrad prístupný verejnosti.
Národná prírodná rezervácia Harmanecká tisina leží severne od sedla Malý Šturec. Je súčasťou národného parku Veľká Fatra. Ide o oblasť s najväčším prirodzeným výskytom treťohorného reliktu – tisa obyčajného v Európe. Najstaršie exempláre majú okolo 500-600 rokov. Tis obyčajný tu rastie v bučinách smreka, jedle a javora horského. Dodnes tu rastie cca 1500 exemplárov. Za národnú prírodnú rezerváciu bola vyhlásená v roku 1949. Má rozlohu 20,4 ha.
Prírodná pamiatka Ľupčiansky skalný hríb sa nachádza v katastri obce Slovenská Ľupča. Skalné útvary vznikli zvetrávaním usadených hornín pôsobením vetra, dažďa a mrazu. V okolí skalného hríbu, v piesočnatých usadeninách, sa nachádzajú skamenelé schránky numulitov (morských mäkkýšov). Ľupčiansky skalný hríb bol v minulosti známy pod miestnym názvom Kozák alebo skalná huba Kozák. Hodnotu územia zvyšuje výskyt i teplomilných druhov rastlín, ako sú poniklec slovenský, guľôčka bodkovaná a iné.
5% (Pre deti)
30% (Bary a kaviarne)