Panorama Apartments Presov

TOP

Moderne zariadené Apartmány Panoráma Prešov ponúkajú ubytovanie s TV s plochou obrazovkou a zariadenou kuchyňou. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je veľká terasa s výhľadom do záhrady, veľká obývačka, spálňa s manželskou posteľou a spálňa s dvoma jednolôžkovými posteľami. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa s vaňou, sprchovým kútom a práčkou. Medzinárodné letisko Košice leží 51 km od apartmánu. Po dohode je možné zabezpečiť letiskový transfer. Výhodou je aj bezplatné parkovanie a neobmedzený prístup na internet (Wi-Fi).

Výhody so Slovakcard

Hodnota akcie
Text akcie
Kategória
10 %Zľava platí pri ubytovaní na 3 a viac nocíUbytovanie

Google street view

Kontakt

Adresa

Adresa :
Lipová 4987/1,Prešov,08001
GPS :
49.004443,21.233707
Telefón :
E-mail :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

28.02.2019Janko a Hrasko a
- 2,4
- test a

Aktivity v okolí

Vodná nádrž Sigord

Centrom kedysi vyhľadávanej rekreačnej oblasti Sigord pri Prešove bola vodná nádrž vybudovaná pôvodne za účelom protipovodňovej ochrany, ktorá sa využívala na kúpanie, pestovanie vodných športov a v zime i na korčuľovanie. Táto nádrž bola neskôr vypustená, pretože technologické zariadenie priehrady ničili vandali. Rekreačná oblasť následne upadla. V rokoch 2011–2012 sa nádrž zrenovovala, opätovne napustila a osadila rybami. V súčasnosti ju využívajú najmä rybári.

Dunitová skalka

Dunitová skalka predstavuje ostrovček tvorený unikátnou hlbinnou vyvretou horninou dunit. Ide o neobyčajne vzácne nálezisko tejto horniny. Celý ostrovček bol vyhlásený za národnú prírodnú rezerváciu so štvrtým stupňom ochrany. Dunitová skalka je miestom výskytu niekoľkých veľmi zriedkavých rastlín. Širšie okolie rezervácie je zároveň jedinečným vtáčím územím, na ktorom hniezdia také druhy ako orol skalný, orol krikľavý, výr skalný či tetrov hlucháň.

Hrabkovské zlepence

Prírodná pamiatka Hrabkovské zlepence sa nachádza uprostred polí v južnej časti katastra obce Hrabkov. Tvoria ju pôsobivé skalné útvary nevšedného tvaru pozostávajúce zo zlepencov a jemnozrnných pieskovcov. V horninách sa zachovalo množstvo skamenených pozostatkov pravekých morských rastlín a živočíchov, ktoré svedčia o tom, že táto oblasť predstavovala v prehistorických dobách dno oceánu. Hrabkovské zlepence je prírodná pamiatka v správe štátnej ochrany prírody Prešov.

Lysá stráž- 696 m n. m.

Pod menom Lysá stráž sa ukrýva kužeľovitý kopec vulkanického pôvodu nachádzajúci sa neďaleko mesta Veľký Šariš. Vrch je významných archeologickým náleziskom. Boli tu objavené sídliská z doby bronzovej, ale i z čias starých Slovanov. V oblasti sa usídlila i prastará kultúra – ľud východoslovenských mohýl. Zaujímavosťou tohto ľudu je, že sa po ňom nenašli nijaké domy či iné typy obydlí. Jediné, čo po ňom zostalo, sú tajomné mohylové pohrebiská.

Hrad Šebeš

Ruiny hradu Šebeš sa rozkladajú na skalnatom pahorku nad obcou Podhradík. Hrad vznikol v 13. storočí a pôvodne bol drevený. Istý čas patril mestu Košice a bol spravovaný Františkom Sebesim, ktorý mal veľmi zlé vzťahy s obyvateľmi mesta Prešov. Sebesi sa pokúsil spory vyriešiť, no Prešovčania ho dali obesiť a pevnosť vypálili. Do dnešných dní sa z neho zachovali iba nevysoké zvyšky kamenných múrov. V okolí hradu Šebeš sa nachádzajú zaujímavé skalné útvary a malé kamenné moria.

Zbojnícky hrad (Soľnohrad)

Nenápadná zrúcanina Zbojníckeho hradu alebo Soľnohradu sa rozprestiera na Slanských vrchoch nad obcou Ruská Nová Ves. Kedysi mocná pevnosť strážila neďaleké ložiská soli. Názov Zbojnícky hrad dostala preto, lebo tu istú dobu sídlili obávaní lúpežní rytieri, ktorí napádali a zbíjali okolo sídliaci ľud. Krásne prostredie okolitej prírodnej rezervácie, pôvabný výhľad na šíre údolia a ďaleké hory poskytujú návštevníkom nezabudnuteľné chvíle, ktoré spájajú históriu s prírodou.

Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad je spätý s rodom Kapyovcov. Dvaja lakomí bratia z tohto rodu sa chceli zavďačiť kráľovi a na dary pre kráľa si nechali ušiť mech. Jeden z bratov zbadal, že mech druhého je menší a tak odstrihol i zo svojho. Takto napokon obom ostali iba mešteky. Len čo kráľ skúpe dary dostal, poctil bratov návštevou. Nechal sa hostiť tak dlho, až lakomcom nezostalo jedinej zlatky. Kapušiansky vrch bol vyhlásený za prírodnú rezerváciu. Vrch je súčasťou pohoria Stráže, ktoré vzniklo zo sopiek.

Šarišský hrad

Zrúcanina stredovekého hradu patrí k najvyhľadávanejším turistickým atrakciám v okolí Prešova. Hrad, patriaci k piatim najväčším na Slovensku, bol postavený v 13. storočí a dlhú dobu bol sídlom Šarišskej župy. Habsburgovci z neho urobili mohutnú vojenskú pevnosť. Svoju funkciu plnil až do 17. storočia, kedy ho poškodil výbuch skladu pušného prachu. Hrad už potom nikto nezrekonštruoval, a tak postupne spustol. V súčasnosti je Šarišský hrad malebnou zrúcaninou.

Malkovská hôrka – 481 m n. m.

Vrch Malkovská hôrka je pekným výletným miestom nachádzajúcim sa v bezprostrednej blízkosti Prešova. Na vrchole sa nachádza drevený turistický prístrešok s posedením. Na Malkovskú hôrku vedie viacero značených turistických chodníkov. Možno sa sem dostať z Hanisky pri Prešove, od prešovskej kalvárie, z Radatíc, Janova či Cemjaty. Túra je nenáročná, vhodná i pre menej zdatných turistov.

Solivar v Prešove

Prešovský solivar, súbor unikátnych historických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádza zo 17. storočia. Patrí k našim najvýznamnejším technickým pamiatkam. V jeho areáli možno vidieť varňu, hutu, kováčske dielne, sklad soli, banícku klopačku či šachtu Leopold. Jamu Leopold začali hĺbiť v roku 1571. Ide vlastne o jamu nazývanú Cisárska. Prešovský solivar dnes spravuje Slovenské technické múzeum, ktoré tu zriadilo expozíciu s dejinami ťažby a výroby soli v solivare.

Dalšie výhody v okolí

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím