Lyžiarske stredisko Ski Krušetnica

Lyžiarske stredisko v obci Krušetnica ponúka lyžiarsky svah dlhý 750 metrov a štvormiestnu sedačkovú lanovku. V ponuke je denné i večerné lyžovanie a okrem toho aj snowtubing . Zjazd na gumových kolesách po tubingovej dráhe. Ocenia ho návštevníci všetkých vekových kategórií. Nájdete tu tiež požičovňu lyžiarskej výstroje a v prípade priaznivých poveternostných podmienok je otvorené aj klzisko.

029 54Krušetnica
+421 908 223 888
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Stoh

Stoh je jeden z vrcholov na hlavnom hrebeni Malej Fatry. Za svoje meno vďačí tomu, že pri pohľade z ktorejkoľvek strany pripomína veľkú kopu sena. Vychutnáte si z neho pôsobivé výhľady na Veľký Rozsutec a Poludňový Grúň, pri dobrej viditeľnosti aj na vzdialené Západné Tatry či Kráľovu Hoľu. Túru na tento kopec môžete zvládnuť i s deťmi. Vrchol Stoh je často označovaný ako nekonečný, pretože nevidíte vrchol až kým nie ste na ňom. Celková cesta na vrchol aj späť trvá približne 5-6 hodín.

Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec (1 610 m n. m.) sa nachádza v severovýchodnej časti hlavného hrebeňa Malej Fatry. Svojou formou a výškou dominuje celému okoliu a býva považovaný za najkrajší vrch na Slovensku. Je turistami mimoriadne obľúbený a to aj preto, že jedna z trás naň vedie cez atraktívne Jánošíkove diery. V minulosti sa tradovalo, že v okolí vrcholu je ukrytý Jánošíkov zlatý poklad. Pod Veľkým Rozsutcom bola v minulosti horská chata. V blízkosti sa nachádzal lyžiarsky vlek. V roku 1985 chata vyhorela.

Starhrad

Starý hrad nazývaný tiež Starhrad alebo Varínsky hrad je zrúcanina hradu na pravom brehu Váhu. Starý hrad bol postavený na ochranu dávnej cesty, ktorá prechádzala Považím. Dominantou hradu je veža, ktorá bola postavená v 13. storočí. V roku 2017 bol hrad zapísaný medzi Národné kultúrne pamiatky SR. Patril varínskemu panstvu a spočiatku sa volal Varín. Názov Starý hrad dostal až po postavení Strečna. Hrad patril Balassovcov, potom Matúšovi Čákovi a v roku 1323 zvolenskému županovi Dončovi.

Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce je vysoká 30 m a týči sa nad obcou Terchová na vrchu Oblaz. Na samotnej vyhliadkovej veži sa nachádzajú 3 terasy, z ktorých je pôsobivý výhľad na okolitú krajinu. Rozhľadňa je voľne prístupná a vedie k nej náučný chodník, ktorý je zameraný na faunu a flóru Malá Fatra. Rozhľadňu navrhol umelec a ľudový architekt Alojz Mucha. Na mieste, kde stojí rozhľadňa, bola v známom filme Jánošík umiestnená šibenica. Veľkou výhodou je rýchla a jednoduchá dostupnosť rozhľadne.

Dolné diery - Jánošíkove diery

Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Jánošíkove diery sú prístupné značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami z Terchovej – Biely Potok. Východiskom do Dier sú osady patriace do katastrálneho územia obce Terchová - Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach sa nachádzajú 2 vodopády (1 m a 3,5 m), ktoré sú súčasťou vodopádov Dierového potoka.

Horné diery - Jánošíkove diery

Jánošíkove diery je sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok. V Dierach sa nachádza viac ako 20 vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Cesta cez Horné diery vedie cez bralá po kovových mostíkoch a rebríkoch ponad rieku. Z Horných dier vedie cesta späť do Terchovej.

Nové diery - Jánošíkove diery

Nové diery je významná tiesňava v Krivánskej Malej Fatre, súčasť Jánošíkových dier. Tiesňava Nové diery sa nachádza v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Vybieha z Dolných dier proti prúdu menšieho prítoku Dierového potoka. Nachádzajú sa tu 4 vodopády s výškou 1 až 2 m, ktoré sú súčasťou prírodnej pamiatky Vodopády Dierového potoka. Pomenovanie dostali podľa toho, že boli z celej sústavy Jánošíkových dier sprístupnené ako posledné. Miesto je domovom zaujímavých druhov rastlín a živočíchov.

Veľký Kriváň

Veľký Kriváň (1 708 m n. m.) je najvyšší vrch Malej Fatry. Nachádza sa na hlavnom hrebeni Krivánskej časti Malej Fatry. Je z neho nádherný výhľad na všetky svetové strany. Východiskom túr na Veľký Kriváň je chata Vrátna. Od tejto chaty sa na vrchol možno dostať po turistickom chodníku. Komu by sa však nechcelo absolvovať celú túru peši, môže využiť lanovku, ktorá ho vyvezie až do Snilovského sedla. Veľký Kriváň sa radí k najobľúbenejším a najľahšie dostupným vrcholom Malej Fatry.

Veľká Rača - 1236 m n. m.

Najvyšším vrchom pohoria Kysucké Beskydy nachádzajúceho sa na slovensko-poľských hraniciach je Veľká Rača. Vrch je známy najmä vďaka lyžiarskemu stredisku. Jeho veľkú časť zaberá národná prírodná rezervácia ochraňujúca pôvodné lesy pralesovitého charakteru s množstvom vzácnych rastlín. Na vrchole sa nachádza drevný kríž a vyhliadková plošina, z ktorej možno pozorovať Moravsko-sliezske i Oravské Beskydy, Malú Fatru, Západné Tatry a iné. K vrcholu vedie viacero značených turistických chodníkov.

Snowparadise Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača patrí k najväčším a najnavštevovanejším na Slovensku. Skladá sa z 3 rôznych lyžiarsky prepojených lokalít – Dedovka, Marguška a Lalíky. V stredisku sa nachádza až 14 zjazdoviek, ktoré sú rôznej náročnosti. Celoročne je tu prevádzkovaná najdlhšia bobová dráha v strednej Európe. Po ukončení denného lyžovania je tu možnosť adrenalínovej jazdy v kassbohreri (ratraku). Výhodou strediska je veľmi dobrá poloha v blízkosti hraníc Českej republiky i Poľska.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím