Kvalitné lyžiarske stredíská na Slovensku, ktoré sa každý rok zlepšujú.

Zima sa blíži, a tak už čoskoro nastúpi chladnejšie počasi. Po minuloročnej vydarenej zime sú očakávania nastavené vysoko. Kvalitne upravené zjazdovky, bežkárske trate, snowboardové arény, lyžiarske školy a škôlky, nočná lyžovačka, požičovne lyžiarskej výstroje – to všetko čaká na návštevníkov slovenských lyžiarskych stredísk. V top lyžiarskych strediskách nájdete aprés ski bary či centrá zábavy, ako aj skibusy, ktoré privezú ubytovaných návštevníkov priamo na svah. Prezrite si s nami prehľad tých najkvalitnejších, koľko majú zjazdoviek,  nadmorskú výšku a celkové hodnotenie.

 

JASNÁ, NÍZKE TATRY

 

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT.

 

Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne.

 

Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 23 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 31 000 osôb za hodinu.

 

 

TATRANSKÁ LOMNICA, VYSOKÉ TATRY

 

Skvelú lyžovačku si môžete užiť na svahoch Lomnického štítu v Tatranskej Lomnici na najvyššie ležiacom, a zároveň v jednom najlepšie vybavenom lyžiarskom stredisku Slovenska. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica v centre Vysokých Tatier Vám ponúka najdlhšiu zjazdovku na Slovensku. Ak sa vyveziete až úplne na vrchol lyžiarskeho strediska, máte pred sebou viac ako 5 km zjazdovky a prevýšenie 1300 metrov až po spodnú stanicu. Trate pre lyžiarov siahajú až do výšky takmer 2200 metrov, a to v časti strediska Lomnické sedlo.

 

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku Ski Tatranská Lomnica je takmer 12 km. Stredisko nezabúda ani na deti, pre ktoré je tu detský park Maxiland. Pre bežkárov sú k dispozícii trate pre bežky s dĺžkou 3 km, pre začiatočníkov lyžiarska škola, no a keď prídete bez lyžiarske výstroja, tak pre Vás je tu požičovňa lyží. 


 


ŠTRBSKÉ PLESO, VYSOKÉ TATRY

 

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso ponúka skvelé podmienky pre lyžovanie. Dlhé a upravené zjazdovky, moderné lanovky a vleky sú samozrejmosťou. Okrem toho sú k dispozícii aj služby, ako požičovňa a servis lyží, občerstvenie priamo na svahu a parkovanie pod zjazdovkami.

Celková dĺžka 13 zjazdoviek v stredisku Ski Tatranská Lomnica je takmer 12 km a je k dispozícii 8 vlekov a lanoviek.

 

Stredisko nezabúda ani na deti, pre ktoré je tu detský park Maxiland. Pre bežkárov sú k dispozícii trate pre bežky s dĺžkou približne 26 km, pre začiatočníkov lyžiarska škola, no a keď prídete bez lyžiarske výstroja, tak pre Vás je tu požičovňa lyží.
PARK SNOW DONOVALY

 

Samozrejmosťou pre PARK SNOW Donovaly sú moderné prepravné zariadenia zaručujúce rýchlosť a pohodlnosť. Nájdete tu dominantu lokality - kombinovanú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, ako aj ďalších 14 vlekov s celkovou kapacitou až 14 100 nedočkavých lyžiarov za hodinu.

 

K dispozícii je aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení od 16.00 - 21.00 hod.

 

Ak sa chystáte zimnú dovolenku tráviť so svojimi ratolesťami na horách, určite navštívte aj FUN PARK na Dovonaloch. Je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré už lyžovať vedia a chcú sa len zabaviť. Jedine v tomto úžasnom FUN PARKU je plno možností zábavy, hier a súťaží. 

VRÁTNA FREE TIME ZONE

 

Vďaka svojej dlhej pôsobnosti na Slovensku lyžiarske stredisko Vrátna patrí k jedným z prvých lyžiarskych stredísk aké na Slovensku boli. Vrátna free time zone sa nachádza priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, len 3 km od rázovitej obce Terchová a 10 km od obce Zázrivá.

 

Zjazdové trate sú umiestnené v nadmorskej výške 1520 metrov. Celková dĺžka zjazdoviek je 14 km, z toho 12 km je pravidelne upravovaných a 7 km technicky zasnežovaných. Na svoje si prídu začiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi.

 

SNOW PARADISE VEĽKÁ  RAČA OŠCADNICA

 

Nachádzajú sa tu zjazdovky všetkých náročností. Výborne si zalyžujú všetci - od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. K dispozícii je viac ako 14 km tratí. Takmer všetky zjazdovky sú zasnežované technickým snehom a sú pravidelne upravované.

 

Detičky sa môžu tešiť na krásnu novú detskú lyžiarsku škôlku Snehové kráľovstvo. Je v nej nový dopravný pás, dva detské lanové vleky a prekážková dráha s rozprávkovými figúrkami.

 

Na spestrenie lyžovačky môžete zažiť adrenalín na bobovej dráhe, ktorá je najväčšou atrakciou. Stredisko Snow Paradise Veľká Rača ponúka lyžiarom najdlhšie zjazdovky na večerné lyžovanie na Slovensku. Okrem toho celú zimnú sezónu prebiehajú akcie pre návštevníkov, či už je to stavanie snehuliakov, rozprávkový karneval, súťaž vo varení kapustnice, havajská lyžovačka v plavkách alebo fínska sánkovačka.

 

BACHLEDKA SKI AND SUN

 

Rodinné lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza sa na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier. Stredisko sa rozrástlo prepojením pôvodne 3 samostatných lyžiarskych stredísk a ponúka široké možnosti pre lyžiarov, snowboardistov, či milovníkov zimnej zábavy.

 

K dispozícii je tiež večerné lyžovanie, lyžiarska škola, požičovňa lyží a detský lyžiarsky areál SUN kid.  Priamo v stredisku je možnosť stravovania v reštaurácii hotela Bachledka, v bufete pod lanovkou, Apres-ski bare La Gamba, kde je možné zabaviť sa až do neskorých nočných hodín.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Napíšte komentár
Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím