Krásne prírodné miesta na Slovensku, ktoré sú uplne zdarma.

Začína byť horúco, leto sa rozbieha v plnom prúde a mnohí z vás sa už celkom určite tešia na vodu. Na Slovensku máme veľa krásnych prírodných miest, kde zažijete množstvo zábavy. Kam sa však vybrať bez toho, aby ste museli platiť desiatky eur? Ponúkame vám tipy na výlety, kde sa dá na Slovensku okúpať zadarmo.

 

1.     Šútovské jazero

Je vyhľadávaná rekreačná oblasť ktorá pripomína westernovú atmosféru. Nachádza sa medzi Ružomberkom a Martinom. Rozhodne trafíte správne. Uchváti vás tyrkysový odtieň jazera avšak vzhľadom na polohu je nutné podotknúť, že v teplých mesiacoch je voda mierne chladnejšia než mnohí očakávajú.

 

2.     Kalameny – termálny prameň

Nachádza sa za dedinkou Kalameny, v okrese Ružomberok a popri ceste vás budú navigovať tabule. Keďže voda má teplotu okolo 33°C, toto miesto je ideálne navštíviť keď je vonku trochu chladnejšie. Navôkol sa rozprestiera krásna slovenská príroda.

 

3.     Ľuboreč

Neďaleko mesta Lučenec leží vodná nádrž Ľuboreč. Táto, na Slovensku málo známa lokalita, je obľúbeným miestom oddychu pre rybárov, môžete sa tu okúpať, opaľovať, relaxovať.

 

4.     Beňatinské jazero

Toto prírodné jazero nájdete v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce. V minulosti sa tam nachádzal traverínový lom, avšak zaplavila ho spodná voda. Tá vytvorila skutočný slovenský unikát, ktorí rozhodne zato stojí ho navštíviť a vidieť tak jeho krásu na vlastné oči. Voda tu je krásne tyrkysová a nadšencom prírodných krás má veru čo ponúknuť.

 

5.     Kaďa v Liptovskom Jáne

Je miestna rarita neďaleko obce Liptovský Ján. V tomto prírodnom kráteri vyviera geotermálna liečivá voda. Voda ma príjemných 20°C, preto si môžete tento zážitok vychutnávať aj v chladných jarných mesiacoch.

6.     Draždiak
Pre Petržalčanov je veľmi obľúbeným pretože majú toto jazero priamo pod panelákmi a býva plný ľudí, najmä v lete. Okrem plávania a člnkovania sa jazero využíva aj na rybolov a návštevníci majú k dispozícii aj vodné bicykle. Priamo v areáli sa nachádza aj občerstvenie v stánkoch.

7.     Košariská v Dunajskej Lužnej
Tvoria ich dve jazerá ktoré sa nachádzajú neďaleko Bratislavy. Na oddych je najlepšie prispôsobené Malé jazero, ktoré má najlepšie upravené pláže a nachádza sa tu parkovisko a občerstvenie. Veľké jazero je viac prírodné a nachádza sa tu nudapláž.

 

Komentáre

Napíšte komentár
Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím