Joker Taxi Košice

TOP
Štúrova 1393/17, Košice, 040 01 - Zobraziť na mape

Joker Taxi ponúka prepravné služby s pridanou hodnotou v meste Košice a jeho okolí. Zabezpečuje dopravu klimatizovaným vozidlom za najnižšiu možnú cenu. Prioritou Joker Taxi je spokojnosť každého zákazníka. Okrem prepravy osôb v rámci regionálneho taxi sú v ponuke služieb aj letiskové a hotelové transfery. Po dohode je možný prenájom vozidiel s vodičom, kuriérske služby a taktiež diaľková doprava. Joker Taxi je vám k dispozícii v rámci celého Slovenska a EÚ.

Výhody so Slovakcard

10 % - Zo štandardnej cenníkovej ceny

Kontakt

Adresa

Adresa :
Štúrova 1393/17,Košice, 040 01
GPS :
48.716554,21.255285
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Immaculata v Košiciach

Morový stĺp so sochou Immaculaty (Panny Márie Nepoškvrnenej) na vrchole je najkrajšou košickou barokovou pamiatkou. Nachádza sa v severnej časti Hlavného námestia a týči sa do výšky 14 m. Bol postavený v rokoch 1720-1723 na pamiatku veľkého moru z rokov 1710-1711. Staviteľom pomníka bol Tomáš Tornyosi a sochárska časť je dielom Šimona Griminga. Na pilieroch plotu sú plastiky sv. Gabriela, sv. Alžbety uhorskej, sv. Margity, sv. Michala archanjela a sv. Barbory umiestnené v roku 1909.

Gréckokatolícka katedrála v Košiciach

Chrám Narodenia presvätej Bohorodičky bol postavený v rokoch 1882 – 1898 v neorománskom slohu podľa projektu Viliama Kolatseka a staviteľa Ľudovíta Schmidta. Nástenné maľby sú dielom Jozefa Királya. Stropná maľba pozostáva z troch medailónov umiestnených na strednej osi klenby pozdĺž lode. Tvoria ich Krst Krista v Jordáne, Zmŕtvychvstanie Pána a Zoslanie Svätého Ducha. Za najstaršiu zachovalú maľbu sa považuje Panna Mária s Ježišom nad centrálnym oknom chrámu.

Žobrákov dom

Tzv. Žobrákov dom v Košiciach je výstavnou secesnou budovou, ktorej pôvod siaha až do 14. storočia. Známa košická legenda vraví, že dom postavil istý mestský žobrák z milodarov, ktoré v priebehu kariéry podostával. Na priečelí budovy je umiestnená Socha muža snímajúceho klobúk, ktorá predstavuje samotného majiteľa, ktorý sa z výšin svojho nového sídla usmieva a pozdravuje všetkých, ktorý mu naň ochotne prispeli. Posledná prestavba domu sa konala v roku 1898 v romanticko-secesnom štýle.

Miklušova väznica a katov byt v Košiciach

Najpríťažlivejšou expozíciou múzea v Košiciach je expozícia historickej mestskej väznice s mučiarňou a priľahlým katovým bytom. Väznicu stráži sám obávaný kat Mikluš vo voskovej podobe. Do povedomia obyvateľov sa zapísal krutými spôsobmi. Katov byt vybudovali v druhej polovici 17. storočia. Priestory väznice, mučiarne i katovho bytu dýchajú dobovou atmosférou a okrem nástrojov na výkon útrpného práva v nich možno vzhliadnuť i výstavu venovanú obchodu, remeslám a meštianskemu bývaniu v Košiciach.

Levočský dom v Košiciach

Levočský dom v Košiciach je najstarším pohostinstvom na Slovensku a jednou z najstarších stavieb svojho druhu v Európe. Postavili ho v 15. storočí a dlhú dobu bol majetkom Levoče. Hostinec si vďaka vysokej úrovni poskytovaných služieb vybudoval veľmi dobré meno a stal sa vyhľadávaným podnikom najvyššej uhorskej smotánky. Budova Levočského domu je dnes národnou kultúrnou pamiatkou. V roku 1640 v dome rád jezuitov zriadil lekáreň, ktorá patrila medzi najslávnejšie v celom Uhorsku.

Dominikánsky kostol v Košiciach

Dominikánsky kostol pochádza z roku 1290 a je najstarším košickým kostolom a najstaršou zachovanou budovou v Košiciach. V jeho interiéri sa nachádzajú iluzívne fresky, ktoré vytvárajú zdanie, akoby stavba ani nemala strop. Hlavný oltár znázorňuje Nanebovzatie Panny Márie. Z ostatných oltárov treba spomenúť oltár Ružencovej Panny Márie, keďže sa traduje, že ruženec vymyslel sv. Dominik, zakladateľ rádu. Maľby zobrazujú sv. Dominika, Katarínu Sienskú či Tomáša Akvinského.

Jakabov palác v Košiciach

Neogotický palác nachádzajúci sa pri košickom mestskom parku si dal koncom 19. storočia postaviť významný košický architekt Arpád Jakab ako svoju súkromnú rezidenciu. Zaujímavosťou je, že pri stavbe použil časti Dómu sv. Alžbety, ktoré boli vyradené pri jeho rekonštrukcii. Istý čas sídlil v paláci prezident Československej republiky Edvard Beneš. V rokoch 1992 – 2000 v budove sídlila Britská rada a v súčasnosti sa využíva na významné spoločenské podujatia. Patrí medzi národné kultúrne pamiatky.

Spievajúca fontána a zvonkohra v Košiciach

Spievajúca fontána bola postavená v roku 1986. Pozostáva z 22 zvonov. Fontána, ktorá svetlami a efektmi vystrekovanej vody synchrónne reaguje na vlastnú hudbu, na zvonkohru, je najstaršou spievajúcou fontánou v bývalom Československu. Vo večerných hodinách jej nádheru pri výstrekoch vody dotvárajú osvetlenia v piatich farbách. Najväčšie zásluhy na vzniku fontány má Rudolf Schuster, ktorému sa podobná fontána zapáčila počas návštevy v bývalom ZSSR v roku 1985.

Evanjelický kostol Košice

Evanjelický kostol v Košiciach je neoklasický evanjelický kostol. Je jedným z najkrajších klasicistických evanjelických kostolov na Slovensku. Bol postavený v roku 1816 na základe projektu Györgya Kitzlinga, dvorného architekta z Viedne. Do interiéru bol prenesený drevený kríž z roku 1735, ktorý pochádza z cintorína pri zaniknutých drevených kostoloch. Organ kostola má asi 300 rokov. Ku Kostolu sa pripája Farský úrad a Zborový dom, ktoré boli pôvodne evanjelickou školou.

Dom umenia v Košiciach

Dom umenia v Košiciach je neologickou synagógou z prvej polovice 20. storočia. Po druhej svetovej vojne nepoužívaná, schátraná a zdevastovaná neologická synagóga slúžila ako sklad. Po odkúpení štátom v roku 1955 prešla rozsiahlou rekonštrukciou. Vytvorila sa koncertná sála, spoločenské priestory v podobe veľkolepého foyer s tanečným parketom, bufety, salónik, malá sála i administratívne priestory. Stala sa sídlom Štátnej filharmónie Košice.

Dalšie výhody v okolí

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím