Jazda na koni alebo saniach na Ranči pod Ostrou skalou

TOP
Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, 049 71 - Zobraziť na mape

Neodmysliteľnou službou ranča je poskytovanie jazdy na koni, koči, saniach a usporiadanie niekoľkodňových výletov v sedle. Len s Rančom pod Ostrou skalou zažite 100 míľ v sedle vrátane neopakovateľnej atmosféry dupotu kopýt v panenskej prírode Slovenského raja. K službám na Ranči pod Ostrou skalou patria taktiež kurzy jazdenia pod dohľadom skúsených inštruktorov, ktorí Vám sú kedykoľvek k dispozícii. Pre najmladších jazdcov je pripravená kruhovka (jazdenie do kruhu v sprievode inštruktora).

Výhody so Slovakcard

10 % - Zľava na jazdu na koči

10 % - Zľava na jazdu na koni

10 % - Zľava na jazdu na saniach

Kontakt

Adresa

Adresa :
Dobšinská ľadová jaskyňa,Stratená,049 71
GPS :
48.873127,20.279571
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Radnica mesta

Radnica bola postavená v roku 1870 v neorenesančnom slohu. Ide o dvojpodlažnú stavbu s veľkoryso poňatým interiérom, ktorý osvetľuje presklená strecha. Zaujímavým prvkom je liatinové schodisko na stĺpoch. Na niektorých častiach stien sú zachované pôvodné ornamentálne fresky. Interiér zdobia viaceré historické obrazy. Dominantou je obraz Sklenenej pani z Marón. Dnes je táto budova sídlom mestského úradu.

Rímsko-katolícky kostol sv. Františka Xaverského

Kostol bol postavený v roku 1792 v barokovo-klasicistickom štýle, na mieste staršej drevenej kaplnky z roku 1746. Ide o jednoloďovú stavbu pristavanou sakristiou na severnej strane svätyne a vežou na východnej strane. Zaujímavosťou je kríž s odliatou sochou Krista venovaný pamiatke Antona Szuszaia. Autorom tohto diela je Ján Fadrusz. Možnosť návštevy na základe dohovoru s pánom farárom rímsko-katolíckej cirkvi.

Evanjelický kostol v Dobšinej

Kostol pochádza z roku 1480. Je považovaný za monument a symbol banskej činnosti v okolí Dobšinej. Bol viackrát opravovaný a prestavaný a tak pôvodne gotický kostol nadobudol výzor novogotického kostola. V interiéri sú pozoruhodné stredoveké fresky. Freska na víťaznom oblúku zobrazuje významnú nemeckú sväticu, lekárku, mníšku a mystičku - Hildegardu von Bingen. Ide o unikát vyobrazenia tejto svätice v podobe fresky v rámci Slovenska.

Vernárska tiesňava

Na území Slovenského raja sa nachádza malebná tiesňava, ktorú v priebehu vekov vytvoril Vernársky potok. Táto tiesňava vyhlásená za národnú prírodnú rezerváciu s najvyšším stupňom ochrany patrí k biologicky najhodnotnejším oblastiam v Slovenskom raji. Možno tu obdivovať mohutné dolomitové bralá. V lokalite sa nachádzajú vzácne a veľmi staré boriny, fragmenty horského jelšového lesa a reliktné vysokohorské skalné rastlinstvo. Pri vstupe do tiesňavy od Popradu sa nachádza pamätné miesto SNP.

Múzeum tradičnej kultúry v Rejdovej

V typickej malej drevenici z 19. storočia so šindľovou strechou nájdete stálu etnografickú výstavu. Jedna izba je zariadená ako obytná miestnosť s tradičnou murovanou pecou, pôvodným nábytkom, predmetmi dennej potreby a s figurínami v miestnych krojoch. V druhej sa nachádza dielňa. Môžete v nej vidieť pôvodné nástroje ako kolovrat na spriadanie nití z priadze, krosná na tkanie látok, dobový remeselnícky stôl, ale aj rôzne česadlá na konope, vretienka a iné predmety, ktoré sa v minulosti používali pri spracovaní konope.

Kostol sv. Michala Archanjela v Rejdovej

V centre obce stojí barokový kostol, ktorý je zapísaný na zozname národných kultúrnych pamiatok. Pochádza z polovice 17. storočia. Pozornosť návštevníka okamžite upúta vyrezávaný drevený oltár, ktorý je údajne dielom žiakov dielne Majstra Pavla z Levoče. Oltár je bohato zdobený a jeho ústredným motívom je Nanebovstúpenie Krista Pána. V dolnej časti oltára sa nachádza obraz Posledná večera, ktorý bol vytvorený okolo roku 1750 dnes už neznámym gemerským majstrom. Išlo však o profesionálneho maliara a zobrazený výjav je voľnou kópiou diela Leonarda da Vinci.

Symbolický cintorín Slovenský raj

Pietne miesto venované obetiam krásny, ale i často zradných zákutí národného parku Slovenský raj bolo vybudované v roku 2010 v lokalite Kláštorisko. Symbolický cintorín tvoria drevené sochy tvorené mladými umelcami zo spišskéhjo regiónu. Súčasťou areálu symbolického cintorína je zrúcanina stredovekej kaplnky. Na vstupnej bráne sa nachádzajú tabuľky s menami obetí Slovenského raja.

Národopisné múzeum Smižany

Zaujímavou turistickou atrakciou je v Spišskonovoveskom okrese i Národopisné múzeum v obci Smižany. Nájdete tu stálu expozíciu tradičnej ľudovej kultúry Spiša. Súčasťou expozície je tradičné náradie i krosná dokumentujúce výrobu textilu. Návštevník si môžete svoje schopnosti v tkaní taktiež vyskúšať. Ďalšou súčasťou expozície v múzeu sú taktiež predmety dokumentujúce pastierstvo, baníctvo a remeselnú výrobu.

Závojový vodopád

O preplnení Slovenského raja vodopádmi niet pochýb. Zo všetkých však vyniká päťkaskádový Závojový vodopád v Sokolej doline. Jeho výška 75 metrov je najvyšším v Slovenskom raji. Okolo obrovského hromom hučiaceho vodopádu vedieť 80 metrov dlhá sústava rebríkov, mostíkov a stúpačiek, ktorých prechod patrí k najvzrušujúcejším v celkom Slovenskom raji. K adrenalínu, ktorý vám stúpne v žilách, dopomáha aj skutočnosť, že rebríky sa často kývu a vlnia. Chce to odvahu, ale stojí to za to.

Ferrata HZS Kyseľ

Trasu predstavujúcu skutočnú divočinu a ukážku toho najlepšieho zo Slovenského raja nájdete vo Ferrate HZS v rokline Kyseľ. Jej hlavná časť je dlhá asi 1,5 kilometra. Nemalá dávka adrenalínu vás čaká popri obdive skalných tiesňav, vysokých skalísk, divokej horskej bystriny a nádherných vodopádov. Nevyhnutnou súčasťou a podmienkou na prechod roklinou je ferratový set, ktorý je možné zapožičať v Čingove a Podlesku. Prechod je zároveň spoplatnený.

Dalšie výhody v okolí

SKI Mlynky - Biele Vody

20% (Šport a zážitky)

SKI Rejdová - Snežné skútre

10% (Šport a zážitky)

Pizzeria u Eda

100% (Reštaurácie a tradičná kuchyňa)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím