Ivančinské močiare

Chránený areál Ivančinské močiare bol vyhlásený v roku 2003 a pozostáva z troch samostatných mokradí v okruhu 800 m od obce Ivančiná. Rozprestiera sa na ploche 2,93 ha. Všetky sú ovplyvnené hladinou podzemných vôd, riekou Turiec a sústavou menších povrchových tokov. Ivančinské močiare sú domovom močiarnych druhov rastlín, vodných vtákov, obojživelníkov, vodných a močiarnych bezstavovcov a ich spoločenstiev. Ivančinské močiare je chránený areál v správe štátnej ochrany prírody Veľká Fatra.
Ivančiná
038 45Malý Čepčín
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Turovský sopúch

Turovský sopúch je prírodná pamiatka, ktorá sa nachádza priamo nad obcou Turová. Ide o eróziou obnažené hrdlo niekdajšej sopky a sopečného kanála. Sopúch je významným krajinotvorným prvkom a biotopom teplomilných druhov rastlín a živočíchov. Z vrcholu sopúcha ozdobeného majestátnym dreveným krížom sa naskytá pekný výhľad do okolia. Na Turovský sopúch možno vystúpiť po turistickom chodníku z obce Turová. Trasa je nenáročná, vhodná i pre málo zdatných turistov.

Jazdecký areál Budička

Myšlienka vytvorenia areálu vznikla v roku 2005. Od mája 2011 sa spustila prevádzka jazdeckého areálu. V rámci areálu je možné si ustajniť vlastného koňa resp. prenajať si klubového koňa. Jazdecký areál Budička ponúka jazdenie na koňoch, na pieskovej jazdiarni, ale aj vychádzky do krásnej okolitej prírody. K dispozícii sú preliezky pre deti, ohnisko a iné. Budička je miesto, kde čas plynie pomalšie a človek sa môže zhlboka nadýchnuť a spomaliť uponáhľané tempo všedných dní.

OSTROVICA, PRÍRODNÁ PAMIATKA

Prírodná pamiatka Ostrovica sa nachádza v katastri obce Kľak. Územie bolo za chránené vyhlásené v roku 1992 z dôvodu ochrany skalnatých andezitových útvarov ako krajinného prvku dokumentujúceho sopečnú činnosť v Západných Karpatoch. Geologickou zaujímavosťou je valcovitý komín. Ide o zachovalý sopečný komín, ktorý vytvorila láva vytekajúca zo zeme. Bolo to pred niekoľkými miliónmi rokov. Lesný porast Ostrovica patrí do kategórie ochranných lesov. Predstavuje vyše 130 ročný bukovo-jedľový les.

Šášov hrad (ruina)

V údolí Hrona na skalnatom brale nájdeme zvyšky Šášovského hradu. Najstaršie časti hradu sú z druhej polovice 13. storočia. Historické pramene uvádzajú, že ho pred rokom 1253 postavili bratia Vančovci. Povesť však hovorí, že hrad dal vybudovať zvolenský hradný pán pre svojho dvorného šaša, ktorý mu na poľovačke zachránil život. Úlohou hradu Šášov bolo strážiť hronskú obchodnú cestu a vyberať na nej mýto. Hrad spustol po kuruckých vojnách v roku 1708 a dodnes sa zachovalo len niekoľko múrov.

Plaváreň Žiar nad Hronom

Mesto Žiar nad Hronom ponúka verejnosti krytú plaváreň s tromi bazénmi: plavecký, výukový a bazén pre deti. Plaváreň tradične ponúka aj obľúbené ranné plávanie. Každú stredu je plaváreň a masérsky salón vyhradený v poobedňajších hodinách výlučne pre ženy, tzv. „ŽENSKÝ DEŇ“. A každý piatok prebieha tzv. RELAX PIATOK oddelene pre mužov a pre ženy. K ponuke plavárne patrí aj sauna, masérsky salón, fitness centrum a samozrejme bar.

Plážové kúpalisko Žiar nad Hronom

Letné plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom sa nachádza na okraji historického Parku Štefana Moyzesa. Návštevníci oceňujú najmä jeho príjemné prostredie a rodinný charakter kúpaliska. Môžete si tu vychutnať netradične riešený bazén mušľovitého tvaru, ktoré je rozdelený na plaveckú a rekreačnú časť. Do tohto bazéna ústi aj tobogan a strmá šmýkačka. Pre deti je určený detský bazén, ktorý je doplnený o vodný hríb a chrliče vody. Voda vo všetkých bazénoch je čistá a osviežujúca.

Meštiansky dom Kremnica

Meštiansky dom je postavený na stredovekej parcele medzi dvoma väčšími gotickými stavbami a interiér predstavuje neskororenesančnú meštiansku architektúru. Od roku 1988 bola v týchto priestoroch umiestnená expozícia 'Z dejín lyžovania na Slovensku'. Od roku 1998 sa v meštianskom dome vystriedalo niekoľko výstav prezentujúcich zaujímavé predmety zo zbierok múzea, ktoré nie sú súčasťou stálych expozícií. Boli to výstavy: Krása starých remesiel, Cesty zberateľstva v umení 15. - 18. storočia a iné.

Ulička slávnych nosov

Raritnou turistickou atrakciou jedinou svojho druhu na svete je Ulička slávnych nosov. Ulička bola založená na Festivale humoru a satiry Kremnické gagy a slúži na uctenie si pamiatky slovenských humoristov, hercov a iných významných osobností. Prvou plastikou v uličke bol nos Júliusa Satinského. Svoje nosy či celé tváre tu okrem neho majú i Jaroslav Filip, Stanislav Radič, Marián Kochanský, Katarína Kolníková, Jozef Króner, Marián Zednikovič a ďalší.

Via ferrata Komín na Kremnickej skale

Via ferrata Komín na Skalke v Kremnických vrchoch patrí medzi najlepšie lezecká miesta na Slovensku. Ponúka zaistené lezecké trasy, kde sa istíte pomocou pevného oceľového lana, ktoré vás sprevádza celú cestu. Via ferraty na Skalke ponúkajú zaujímavé trasy a pôsobivé výhľady na okolitú krajinu. Na mieste sa nachádza šesť lezeckých ciest – od najľahšej obtiažnosti až po tú najnáročnejšiu. K ceste patrí aj krátka via ferrata na skale Jánošíkova diera, ktorá je určená pre rodičov s deťmi.

SKI KRAHULE

Stredisko STRED EURÓPY je k dispozícii návštevníkom počas celého roka. Je umiestnené v strede obce Krahule. Po skončení zimnej sezóny stredisko ponúka svoje zariadenie pre pobyty škôl v prírode. V meste je možnosť návštev múzeí - múzeum stálej expozície dejín lyžovania na Slovensku, ďalej kostol sv. Kataríny, hradný areál – mestský hrad a neskorogotický meštiansky dom. V obci Krahule sa nachádza novovybudovaná drevená vyhliadková veža s výhľadom na mesto Kremnica a okolie.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím