Hojdací Pegas

TOP
Námestie republiky 1992/19, Lučenec, 984 01 - Zobraziť na mape

Hojdací Pegas je príjemná kaviareň vo vintage štýle s obsluhou dotvárajúci dojem miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

Výhody so Slovakcard

50 % - na ľubovoľný nápoj na báze espressa

Kontakt

Adresa

Adresa :
Námestie republiky 1992/19,Lučenec,984 01
GPS :
48.330701,19.659174
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Otváracie hodiny

Pondelok :
6:30 - 20:00
Utorok :
6:30 - 20:00
Streda :
6:30 - 20:00
Štvrtok :
6:30 - 20:00
Piatok :
6:30 - 22:00
Sobota :
8:00 - 12:00
Nedeľa :
ZATVORENÉ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Katolícky kostol Breznička

Kostol bol postavený v roku 1785 z náboženského fondu, za pomoci Jozefa Okolicsányiho z Brezničky a katolíckeho farára, Jána Pechoviča. Z dvoch strán veže kostola sú kamenné sochy sv. Petra a Pavla. V roku 1797 farár Ján Szentesi zadovážil zvon na vežu tohto kostola a zasvätil ho k úcte Najsvätejšieho Mena Ježiš a Mária. Tento zvon je dosiaľ zachovaný na veži kostola. V roku 1806 bol kostol vymaľovaný biblickými obrazmi. Na strope nad hlavným oltárom bol obraz Mojžiša pri horiacom kre.

Obecné múzeum

Málinec je obec nachádzajúca sa na hornom toku rieky Ipeľ, v severnej časti okresu Poltár v nadmorskej výške 290 m n. m. Dom, v ktorom je múzeum, je z polovice 19.-storočia. Múzeum svojím vzhľadom dopĺňa vidiecky charakter bývania kedysi. V roku 2006 bola prevedená rekonštrukcia drevenice. Interiérová časť pripomína dominantnosťou a svojským zariadením skromnosť' našich predkov. Expozíciu tvorí najmä dobový nábytok, pracovné nástroje a predmety osobnej potreby.

Drevená zvonica

Unikátna neskororenesančná drevená zvonica pochádza z roku 1691. Objavila sa však aj zmienka, že zvonica bola postavená už v roku 1371. Je to jedna z najstarších drevených sakrálnych stavieb. Neobyčajný výraz jej rámcovej konštrukcie formujú otvorené arkády a vysoká ihlanová strecha doplnená pultovou strieškou. Zvon je tiež unikát - zvoní, ak naň klepnete čo len nechtom a hlas má gotické zafarbenie.

Pohanské pohrebisko v Cinobani

Na úpätí vrchu Strieborná pri obci Cinobaňa bolo v prvej dekáde 21. storočia odhalené pohanské žiarové pohrebisko, tzv. popolnicové pole. Toto pohrebisko pochádza z mladšej a neskorej doby bronzovej. Vybudoval ho ľud pílinskej a kyjatickej kultúry. Pohrebisko, na ktorom sa pochovávalo viac ako 500 rokov, patrí k najväčším svojho druhu na Slovensku. Nachádza sa tu niekoľko stoviek žiarových hrobov. Mnohé z hrobov sú detské; ľud sa totiž v týchto dobách dožíval priemerne asi 25 rokov.

Hradisko na Striebornej

Vrch Strieborná sa vypína nad obcou Cinobaňa v okrese Poltár. Vďaka výške 719 m n. m. je prírodnou dominantou širokého okolia. Jeho vrchol je zalesnený, takže sa odtiaľ nenaskytajú nijaké výhľady. Strieborná je zaujímavá najmä vďaka pekným skalným útvarom, ktoré zdobia jej vrchol, a tiež vďaka malej krasovej jaskyni, ktorá sa vo vrcholovej časti nachádza. Milovníkov histórie zaujme, že na vrchu sa v pravekých dobách rozprestieralo pohanské hradisko vystavané ľudom tzv. kyjatickej kultúry.

Mestské múzeum v Poltári

Mestské múzeum v Poltári bolo založené v roku 1998 a jeho sídlom je pôvodný dom zemepána Gabriela Gécziho z roku 1778. Múzeum je otvorené pre verejnosť. V rámci múzea je expozícia pamätnej izby, kde môžete nájsť archeologické nálezy, listinné dokumenty, dobové fotografie a iné pramene miestnej ľudovej tradície a kultúry z tohto regiónu. Múzeum si kladie za cieľ dochovať historický obraz o kultúre a spôsobe života v regióne z dôb dávno minulých a priblížiť ich súčasným návštevníkom.

Turecký most v Poltári

Známou kultúrnou pamiatkou v časti mesta Poltár s názvom Zelené je kamenný most cez Ipeľ pochádzajúci zo 17. storočia v rokoch 1554 až 1593. Bol postavený Turkami, ktorí toto územie dlhé desaťročia okupovali a je tretím najstarším mostom na Slovensku. Autá po ňom dávno nejazdia, slúži na pešie prechádzky a oddych.

Ožďanský tunel

Ožďanský tunel sa nachádza na trase Rimavská Sobota – Poltár. Táto trasa bola pre zlý technický stav trate v roku 2000 zrušená. Ožďanský tunel je dlhý 160 metrov. Prístup k nemu pomaly zarastá krovím, ale dostať sa sem však zatiaľ stále dá. V budúcnosti by tunelom podľa plánov mohla viesť cyklotrasa, čo by zvýšilo jeho hodnotu, už i dnes je však pre milovníkov netradičných turistických atrakcií zaujímavý.

Kaštieľ v Ožďanoch

Na okraji obce Ožďany stojí renesančný kaštieľ postavený v prvej polovici 17. storočia. Kaštieľ bol rodiskom známej uhorskej šľachtičnej Juliany Géczyovej-Korponayovej, hlavnej hrdinky slávneho románu Móra Jókaiho Levočská biela pani. Juliana bola v nepokojných časoch protihabsburgských povstaní obvinená zo špionáže a vlastizrady. Po dvojročnom trýznení bola popravená. Jej telo údajne odpočíva v rozľahlom parku ožďanského kaštieľa.

HolidayPark Kováčová

Aquapark Kováčová sa nachádza severozápadne od kúpeľov. Vybudované bolo v roku 1969. Je zásobovaný termálnou vodou z kúpeľného prameňa. Voda sa musí pre jej vysokú teplotu schladzovať. Je otvorený aj v zime. Liečivá termálna voda ako aj krásne podhorské prostredie dáva tie najlepšie predpoklady pre oddych a regeneráciu celého tela. V širokej ponuke bazénov si každý člen rodiny nájde tú správnu vodnú plochu alebo vodnú atrakciu. Pri kúpalisku sa nachádza priestranné parkovisko a auto-kemping.

Dalšie výhody v okolí

RANČ MEGI

5% (Ubytovanie)

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím