Obľúbená pizza za najlepšiu cenu v meste s rýchlou donáškou a príjemným posedením. Vychýrené špeciály ako aj možnosť objednať si celozrnné cesto či prekladaný variant robia z HM pizzérie top voľbu v meste Rožňava. V reštaurácii vás okrem milej obsluhy poteší aj široký výber čapovaných limonád. Vyberte si malinu, hroznovku či lokálku, alebo dobite energiu unikátnym čapovaným energy drinkom. Samozrejmosťou je čapované pivo a nealkoholický radler.
10 % - Zľava na všetky pizze
Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.
Trojičný stĺp ako barokové súsošie je zapísaný na zozname národných kultúrnych pamiatok Slovenska. Stĺp vyhotovili v roku 1742. Stavba trojičného stĺpa mala svoje opodstatnenie. V dôsledku proti habsburských povstaní kurucov odišlo od rodín veľa mužov do vojska. Ľudia, čo ostali doma, museli zásobovať armádu, pritom na poliach nemal poriadne kto pracovať. Situácia bola natoľko vážna, až prepukol hladomor s obeťami. Mnohé dediny úplne vymreli a natrvalo zanikli.
Vrch Zlatý stôl je zalesnený jedľovo-smrekovým lesom. Je jedným z mála vrchov na Slovensku, ktorý neleží v hlavnom hrebeni pohoria. Stará povesť vraví, že na jeho vrchole obedoval pred mnohými rokmi sám kráľ Matej Korvín. Podľa zlatého stola, ktorý si tu nechal prestrieť, získal vrch svoje pomenovanie. Výhľady z vrchu sú značne obmedzené, no krásne lesné prostredie plné čučoriedok, brusníc, jahôd, malín a húb tento nedostatok bohato vykompenzuje.
Vápencový masív Radzim je najvyšším vrchom Dobšinského predhoria patriaceho do Stolických vrchov. Má dva vrcholy – Veľký Radzim (991 m n. m.) a Malý Radzim (961 m n. m.). Vyhliadka pod Veľkým Radzimom sa nazýva Dovčíkovo kreslo, v ktorom sedával miestny zbojník Dovčík. Podľa povesti prepadával panské koče a kaštiele, okrem kaštieľa v Betliar, pretože tamojšia grófka bola jeho milenkou. K zaujímavostiam Radzima patrí veľmi vzácna žlto kvitnúca endemická rastlina jazyčník sivý.
Najvýznamnejšou kultúrno-historickou pamiatkou obce Bohúňovo je stredoveký kostolík z 15. storočia. Kostolík je príkladom ľudového gotického, resp. neskorogotického staviteľstva. Jeho biele múry zakrýva drevená strieška. Dominantou kostola je pôvabná drevená zvonica so šindľovým ihlancom. Nebyť tejto zvonice, ľahko by zanikol medzi okolitými domami. V jeho interiéri zaujme najmä maľovaná drevená empora. Stavbu v súčasnosti využíva reformovaná kalvínska cirkev.
V lokalite Dobšinská Píla sa nachádza vysoká pec postavená v roku 1870 zvaná Karlovou hutou (podľa grófa Karola Andrássyho). Pec dal postaviť „železný gróf“ Emanuel I. Andrássy (syn spomínaného Karola). Dokladuje historickú technológiu výroby surového železa na drevnom uhlí. Okrem pamiatkového významu je zaujímavá i pútavým architektonickým prevedením. Karlovu hutu eviduje Sheffildská Univerzita ako jednu z najvýznamnejších historických vysokých pecí v Európe.
Ochtinská aragonitová jaskyňa je jedinou sprístupnenou aragonitovou jaskyňou v Európe a jednou z troch na svete. Nachádza sa v Slovenskom Rudohorí. Aragonitovú jaskyňu tvoria tri generácie aragonitu. Najstaršie formy majú takmer 140 000 rokov. Jaskyňa sa dostala aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Je dlhá 300 m. Jaskyňu náhodne objavili v roku 1954 pri razení geologickej prieskumnej štôlne. Jaskyňa bola sprístupnená verejnosti v roku 1972.
V obci Vlachovo sa zachovala historická grófska ľadovňa. Bola vybudovaná v 19. storočí. Ide o kamennú stavbu zasadenú do skalného svahu. Patrila k neďalekému andrássyovskému kaštieľu a slúžila ako chladnička. Jej podlaha bola vystlaná slamou či pilinami. Zo stien a stropov trčali háky slúžiace na uskladňovanie mäsa. Ľad sa v priestoroch udržal po celý rok. Bola postavená v empírovom slohu s orientálnymi prvkami. Mala evokovať egyptskú hrobku. V minulosti pred ňou stáli štyri kamenné sfingy.
V obci Vlachovo sa nachádza niekdajšie sídlo rodiny Andrássyovcov. Postaviť ho dal gróf Karol Andrássy. Do dejín sa zapísal svojimi neľútostnými a neraz anachronickými spôsobmi. Nútil poddaných ťažko pracovať bez nároku na akúkoľvek odmenu. Vlachovský kaštieľ je dnes zrekonštruovaný a slúži ako kultúrny dom a múzeum. Súčasťou múzea je aj poľovnícky salón grófa Andrássyho a banícko-hutnícka expozícia. Neďaleko kaštieľa sa nachádza 'grófska ľadovňa' -historická „chladnička“ vytesaná do skaly.
Staré stredoveké mestečko Plešivec bolo sídlom šľachtického rodu Bebekovcov. V 14. storočí si tu postavili rodový pohrebný kostol, ktorý zasvätili sv. Jurajovi. Dnes je kostol významnou pamiatkou stredovekej gotickej architektúry Gemera. Kostolík zdobia jedinečné fresky. Rukopis týchto fresiek svedčí o autorstve talianskych majstrov. Panorámu kostolíka dopĺňa vysoká baroková zvonica postavená v 18. storočí. Stredoveký kostolík v Plešivci dnes spravuje reformovaná kresťanská kalvínska cirkev.
Vrch Osadník sa nachádza na okraji Volovských vrchov. V jeho blízkosti sa nachádzajú známejšie atraktivity okolia – Turniansky hrad, Hájske vodopády, Zádielsku tiesňavu či Husitský kostolík v Lúčke. Osadník zostáva iba pre fajnšmekrov a ľudí, ktorí obľubujú ticho a pokoj odľahlých, málo navštevovaných miest. Viaceré časti vrchu vrátane vrcholových sú odlesnené – buď v dôsledku ťažby alebo kalamity. Z vrcholových partií sa naskytajú pekné výhľady na Volovské vrchy i Slovenský kras.
100% (Bary a kaviarne)
10% (Šport a zážitky)
10% (Doprava a cestovanie)
10% (Bary a kaviarne)
20% (Šport a zážitky)
10% (Šport a zážitky)
100% (Obchod a služby)
50% (Šport a zážitky)