Chata Sebechleby sa nachádza v Štiavnických vrchoch v malebnej obci Sebechleby na úpätí Sitna. Kúsok od nás to máte na sebechledskú vodnú nádrž s možnosťou kúpania sa a rybolovu. Samotná chata Vám ponúka ubytovanie v dvoch dvojlôžkových, dvoch šesťlôžkových a jednej sedemlôžkovej izbe. Každá z izieb má televízor, nočné stolíky, nočné lampy a skrine na uloženie veci. Na trávenie voľného času Vám poslúži spoločenská miestnosť s kachľovou pecou, televízorom, rádiom a pohovkou. Na každom poschodí je Vám k dispozícii kompletne zariadená kuchyňa s kuchynskou linkou, elektrickým sporákom, chladničkou, mikrovlnkou, varnou kanvicou, potrebnými riadmi a jedálenským kútom.
Na trávenie voľného času Vám poslúži spoločenská miestnosť s kachľovou pecou, televízorom, rádiom a pohovkou. Na každom poschodí je Vám k dispozícii kompletne zariadená kuchyňa s kuchynskou linkou, elektrickým sporákom, chladničkou, mikrovlnkou, varnou kanvicou, potrebnými riadmi a jedálenským kútom.
Posledná aktualizácia: 13. marec 2018.
15 % - v mesiacoch február až apríl z ceny ubytovania
Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.
Horšianska dolina sa nachádza 6 km od Levíc v mestskej časti Horša. Jedná sa o prírodnú rezerváciu o výmere 313 ha. Má ráz dedinky so zachovalou ľudovou architektúrou. Výnimočnosť z hľadiska geomorforlogického, botanického a hydrologického zaraďuje túto dolinu medzi najvýznamnejšie územia Nitrianskeho samosprávneho kraja. Horšianska dolina je od roku 1976 vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Túto nenáročnú trasu môžu návštevníci využívať na prechádzky počas celého roka.
Chodník je dlhý 5,3 km. Terén náučného chodníka je nenáročný. Je označený zelenou turistickou značkou a má 6 zastávok, kde na náučných tabuliach spoznáte históriu a prírodné zaujímavosti Bátoviec a okolia. Náučný chodník začína na námestí malej obce Bátovce, pokračuje Dolnou bránou, prechádza popri priehrade Lipovina, k bátovským Ľochom, na vrch Skala a končí na vyhliadke na vrchu Borovica. Z Borovice sú krásne výhľady na hrebeň Štiavnických vrchov a na Bátovskú kotlinu.
Skalné obydlia v Brhlovciach sú do tufov vysekané obydlia, ktoré najskôr slúžili ako ochrana pred Turkami, neskôr ako domy pre chudobných. V súčasnosti sú skalné obydlia pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. V roku 1992 zriadilo Tekovské múzeum expozíciu, ktorá dokumentuje zvláštnu formu ľudového staviteľstva a bývania od konca 19. storočia po 50. roky 20. storočia. Interiér je zariadený podľa funkcie jednotlivých miestnosti dobovým nábytkom a inventárom.
Obec Santovka je známa hlavne svojimi minerálnymi prameňmi, rekreáciou a kúpeľmi. Práve minerálne pramene majú za následok pozoruhodné travertínové útvary. Travertínová kopa v Santovke je prírodná pamiatka. Na jej vrchu je malý kráter bez jazierka a na jej úpätí nájdete upravený minerálny prameň, nazývaný tiež kyselka. História tejto minerálnej vody siaha až do čias Rakúsko-Uhorska. V roku 1958 bola táto lokalita vyhlásená za chránený prírodný výtvor.
Spečený val, Val obrov či Slovenský Čínsky múr sa nazýva unikátna starobylá stavba, ktorá sa tiahne od Sitna cez Štiavnické vrchy až po Ipeľ a Dunaj. Spečený val je až 15 m široký a až 4 m vysoký obranný zemný násyp spevnený kameňmi, ktorého súčasťou bola v minulosti drevená konštrukcia s vysokými palisádami. Zemina valu je spečená pri vysokej teplote. Povesti vravia, že jeho staviteľmi boli obri. Veľmi pekne zachovaná časť sa nachádza na vŕšku Vtáčnik pri Pečeniciach.
Vodná nádrž Lipovina bola vybudovaná v roku 1968 na miestnom potoku Jabloňovka. Má rozlohu 25 ha a hĺbku 9,7 m. V súčasnosti slúži najmä na rekreačné účely, vodné športy a rybolov. Počas leta sa tu môžete okúpať, ale taktiež aj člnkovať. Brehy jazera sú mierne s pozvoľným vstupom do jazera a pokryté trávnatým a stromovitým porastom. Pobudnúť môžete aj v miestnom rekreačnom areáli, kde je možnosť aj stanovania.
Vínne pivnice Mačkáš sa nachádzajú v krásnej scenérii tufových skál, v ktorých sú ručne vytesané vínne pivnice. Ich história sa datuje od roku 1673. V čase najhlbšieho prenasledovania sa tu schádzali evanjelici na služby božie. V polovici 19. storočia slúžili hlavne na ubytovanie sluhov, ktorí pracovali pre svojho zemepána Konkolyho. Víno je uskladnené v tufovej skale, kde je najlepšia klíma pre víno. Celý rok sa tu drží stabilná teplota, čo napomáha vínu k dokonalému zretiu.
Dudinské travertíny sú chráneným prírodným útvarom, ktorý sa nachádza v parku v kúpeľnom areáli Dudiniec. Vznikli vyzrážaním vody okolo minerálnych prameňov. Prírodná pamiatka Dudinské travertíny sa nachádza na území s rozlohou 13 280 m2. Za prírodnú pamiatku boli vyhlásené roku 1964. Najpútavejším a najznámejším útvarom Dudinských travertínov sú Rímske kúpele. Tvorí ich 32 kamenných bazénov vytesaných do travertínu. Dudinský travertín má belavú, jemne žltkastú farbu a je veľmi drobivý.
V roku 2008 bol schválený projekt Občianskeho združenia Sebechleby na cyklotrasu GREENWAY – Cez tri kopce a stovky viníc Drážovce – Krnišov. O rok neskôr bola cyklotrasa zrealizovaná a slávnostne otvorená. Jedná sa o 29 km úsek cyklotrás. Greenway spája 9 lokalít - Drážovce, Ladzany, Biele dráhy, Stará Hora, Sebechleby, Mladá Hora, Nemčianske vinice, Hontianske Nemce a Kráľovce-Krnišov. Cyklotrasa je určená pre náročnejších cykloturistov. V jej dĺžke sú úseky vhodné len pre horské bicykle.
Vinohradnícka osada Stará Hora je zapísaná do zoznamu Pamiatkových rezervácií ľudovej architektúry na Slovensku od roku 1981. Ku hlavným pozoruhodnostiam patrí súbor vinohradníckych pivníc ručne kopaných do tufového podložia. Vinohradnícka osada sa nachádza cca 3 km od obce Sebechleby. Osada predstavuje zriedkavo čistý charakter sústredných vinohradníckych pivníc mimo obydlia vinohradníkov. Posledných rokoch sa využívajú objekty na rekreačné účely a agroturistiku.
10% (Ubytovanie)
10% (Bary a kaviarne)
15% (Ubytovanie)
15% (Ubytovanie)
15% (Ubytovanie)
15% (Ubytovanie)
10% (Ubytovanie)
10% (Reštaurácie a tradičná kuchyňa)