Čajovňa Mandala

TOP
Hviezdoslavova 20, Zvolen , 960 01 - Zobraziť na mape

Miesto pokoja, odpočinku či príjemných posedení v spoločnosti blízkych priateľov. Prijmite pozvanie a doprajte si chvíľu kľudu pri šálke čerstvého čaju. V ponuke tiež nájdete vodné fajky s rozmanitou ponukou tabakov. K dispozícii je aj wi-fi pripojenie k internetu.

Výhody so Slovakcard

30 % - Na nákup sypaných čajov vo výške nad 10€

Kontakt

Adresa

Adresa :
Hviezdoslavova 20,Zvolen ,960 01
GPS :
48.576299,19.130428
Telefón :
NAVIGOVAŤ

Otváracie hodiny

Pondelok :
13:00 - 22:00
Utorok :
13:00 - 22:00
Streda :
13:00 - 22:00
Štvrtok :
13:00 - 22:00
Piatok :
13:00 - 22:00
Sobota :
13:00 - 22:00
Nedeľa :
ZATVORENÉ

Hodnotenie a recenzie

Zatiaľ neboli pridané žiadne recenzie.

Aktivity v okolí

Mestský hrad v Banskej Bystrici

Mestský hrad v Banskej Bystrici je dominantou a symbolom historického jadra Banskej Bystrice. Je typický známou siluetou dvojice cibuľovitých veží. Nachádza sa v priamo v centre mesta v hornej časti námestia. Areál hradu zahŕňa kostol Panny Márie, radnicu, budovu fary, Matejov dom, tzv. slovenský kostol a kamenné opevnenie s baštami a vstupnou bránou. Mestský hrad vznikal postupne. Ako prvý začali v 13. storočí stavať farský kostol Panny Márie.

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici má 3 stále expozície: Thurzov dom na Námestí SNP, kde sú umiestnené spoločenskovedné zbierky od praveku po 20. storočie, Tihányiovský kaštieľ a Matejov dom. Thurzov dom patrí k najstarším zachovaným svetským stavbám v Banskej Bystrici. Prvé zmienky pochádzajú z roku 1495, kedy banský ťažiar Ján Thurzo kúpil od richtára Jána Langa z Rožňavy dva domy situované na banskobystrickom námestí. Dnešnú podobu dom získal pri prestavbe v 2. polovici 16. storočia.

Drevený artikulárny kostol Hronsek

Drevená sakrálna architektúra je skvostom slovenskej ľudovej tvorby a je súčasťou kultúrneho dedičstva. Objekty sú postavené výlučne z dreva a pri ich stavbe nemohol byť použitý ani jeden klinec. Podľa historických záznamov bolo na Slovensku viac ako 300 drevených kostolov. V súčasnosti sa zachovalo do 50 týchto sakrálnych stavieb pochádzajúcich zo 16. – 18. storočia. Evanjelických artikulárnych kostolov existuje už len 5. Jedným z nich je práve drevený evanjelický artikulárny kostol v Hronseku.

AQUALAND BANSKÁ BYSTRICA

Plážové kúpalisko Aqualand sa nachádza v oddychovej časti centra mesta Banská Bystrica. Jeho súčasťou je jazero, 8 bazénov (z toho 5 je termálnych), 2 tobogany, vodná šmýkačka, detský zábavný park, športové ihriská na plážový volejbal a futbal, 18 dráhový minigolf, bowlingová hala, bedmintonová hala, stoly na stolný tenis a vodné bicykle. Prírodné jazero obklopené zeleňou má rozlohu 2,5 ha a ponúka možnosť kúpania, člnkovania a využívania vodných bicyklov na druhej strane jazera.

Králický vodopád a Králická tiesňava Králiky

Farebný vodopád na farebnom potoku môžeme nájsť neďaleko obce Králiky, ktorá je východiskom pre túry do Kremnických vrchov. Králický vodopád je 7 m vysoký. Nachádza sa na začiatku Králickej tiesňavy pod ostrou zákrutou v obci Králiky. Prírodná pamiatka Králická tiesňava ochraňuje tiesňovitý úsek Farebného potoka od roku 1993. V lokalite vyhlásenej pre svoju výnimočnosť i za prírodnú pamiatku možno obdivovať mohutné skalné bralá miestami dosahujúce výšku až 20 m a malé neprístupné jaskyne.

Tajovská kopa Tajov

Tajovská kopa je chránený prírodný výtvor nachádzajúci sa pri obci Tajov v Kremnických vrchoch. Ide o zaujímavú 18 metrov vysokú svahovú travertínovú kopu s kaskádovitým vodopádom a kvapľovými útvarmi vytvorenými stekajúcou vápenatou vodou. K Tajovskej kope sa dostať za 15 minút z obce Tajov po žltej turistickej značke smerom na Suchý vrch. V blízkom okolí sa nachádza: Pamätný dom J. G. Tajovského v Tajove, Mútňanský vodopád, Králická tiesňava, Podlavické výmole, Králický vodopád a iné.

Barborská cesta

Názov Barborská cesta sa viaže k menu sv. Barbory – patrónky baníkov. Trasa spája mestá Banská Bystrica – Kremnica – Banská Štiavnica, takže ide o mestá ako aj o dedinky a lokality, ktoré boli v minulosti centrom baníctva celoeurópskeho významu. Vďaka tomu sa v tomto regióne zachovalo množstvo technických diel súvisiacich s baníctvom. Baníctvo ovplyvnilo aj kultúru a spôsob života a zanechalo nám tu obrovské bohatstvo technických, religióznych a kultúrnych pamiatok a zvykov.

Plážové kúpalisko Žiar nad Hronom

Letné plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom sa nachádza na okraji historického Parku Štefana Moyzesa. Návštevníci oceňujú najmä jeho príjemné prostredie a rodinný charakter kúpaliska. Môžete si tu vychutnať netradične riešený bazén mušľovitého tvaru, ktoré je rozdelený na plaveckú a rekreačnú časť. Do tohto bazéna ústi aj tobogan a strmá šmýkačka. Pre deti je určený detský bazén, ktorý je doplnený o vodný hríb a chrliče vody. Voda vo všetkých bazénoch je čistá a osviežujúca.

Zvonica

Klokoč sa nachádza v okrese mesta Detva. Obec vznikla v roku 1786 ako laznícka osada patriaca Vígľašskému panstvu. V roku 1828 tu bolo 42 domov a 352 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom, chovom dobytka a prácou v lesoch. Občania sa aktívne zúčastnili SNP. Zvonica bola postavená v 18. storočí. Je to murovaná stavba so zrubovou hornou časťou. Zvon je z roku 1767.

Šášov hrad (ruina)

V údolí Hrona na skalnatom brale nájdeme zvyšky Šášovského hradu. Najstaršie časti hradu sú z druhej polovice 13. storočia. Historické pramene uvádzajú, že ho pred rokom 1253 postavili bratia Vančovci. Povesť však hovorí, že hrad dal vybudovať zvolenský hradný pán pre svojho dvorného šaša, ktorý mu na poľovačke zachránil život. Úlohou hradu Šášov bolo strážiť hronskú obchodnú cestu a vyberať na nej mýto. Hrad spustol po kuruckých vojnách v roku 1708 a dodnes sa zachovalo len niekoľko múrov.

Dalšie výhody v okolí

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím