Bagrovisko Veľký Meder

Bagrovisko pri Okočskej ceste vo Veľkom Mederi láka počas letnej sezóny množstvo rekreantov, a to najmä vďaka svojej čistej, modro sfarbenej vode. Je to vynikajúce miesto na osvieženie v horúcich letných dňoch. Okrem plávania, sa tu možno venovať aj iným vodným športom ako je surfovanie či kajakárstvo. Bagrovisko je zároveň obľúbenou rybárskou lokalitou. Nenachádzajú sa tu žiadne turistické služby.
Okočská ulica
932 01Veľký Meder
Zobraziť mapu
Ukázať ponuku

Recenzie

Napíšte recenziu

Aktivity v okolí

Vodné kaskády Zúgov - prírodná rezervácia

Prekrásna prírodná rezervácia Zúgov s úkazmi ako sú vodné kaskády sa nachádza na severo-východnom okraji mesta Nové Zámky. Patrí medzi chránené prírodné oblasti. Rieka Nitra sa nad vodnými kaskádami rozdeľuje na dve časti a opäť spája v jeden celok, mesto opúšťa na juho-západnej strane za lesoparkom Berek. Najobľúbenejším miestom je hlavne pre rybárov, ktorí sa tu schádzajú každý deň v letnom období. Priam ideálne miesto pre športové vyžitie, tiché prostredie a čistý vzduch.

Plaváreň Relax komplex Nové Zámky

Nové Zámky sa môžu pochváliť s krytou plavárňou, ktorá ponúka kompletné služby. Relaxačný komplex je rozdelený na dve dominantné krídla. Zaujímavým architektonickým spôsobom je riešená bazénová hala, ktorá je z väčšej časti presklená a tak každý návštevník sa môže pokochať výhľadom na vonkajšiu scenériu. Tieto veľké sklenené okná sú zároveň dekorované aj množstvom živých kvetov, ako aj palmami. K dispozícii je aj nová sauna vyrobená z dreva magnólie charakteristická príjemnou korenistou vôňou.

Rybník Mederčina

Rybník Mederčina funguje od roku 2005 ako súkromný rybník a je prevažne kaprovitý revír. Ryby do 4 kg si môžete odkúpiť. Ryby nad 4 kg musíte vrátiť do jazera. Na rybníku tiež funguje bufet, kde robia výborné rybie špeciality a rôzne iné jedlo. Každoročne sa na rybníku konajú rybárske preteky a rôzne športové a kultúrne podujatia. Pri rybníku je detské ihrisko, volejbalové ihrisko a futbalové ihrisko. Ponúka tak výborný priestor vhodný nielen na rybolov, ale aj posedenie s rodinou.

Termálne kúpalisko Štrand EMILA TATÁRIKA

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika v Nových Zámkoch leží na periférií mesta Nové Zámky. Termálna voda vyvierajúca z vrtu z hĺbky 1506 m obsahuje málo sedimentu - piesok. Voda je nízkej tvrdosti, vysokej mineralizácie, charakteru hydrokarbonatového s obsahom jódu. Vstup do areálu je cez drevený most, ktorý sa vybudoval cez mŕtve rameno rieky Nitra. Pre návštevníkov je tu pripravený areál s deviatimi bazénmi. Areál kúpaliska poskytuje aj iné možnosti rekreácie.

Lesopark Berek

Lesopark Berek ponúka možnosť rekreácie v tichom prírodnom prostredí v juhozápadnej časti mesta Nové Zámky. Je to ideálne miesto na oddych. V lesoparku sú stromy rôzneho druhu. Najrozšírenejším je javor obyčajný, pagaštan konský a dub letný. Nechýba tu ani skupina gaštana jedlého, ktorá je schovaná hlboko v lese. Unikátny vyše 200 ročný dub letný sa nachádza pri hlavnom asfaltovom chodníku po pravej strane. Je to zákonom chránený strom. Obvod kmeňa je 460 cm a výška 30 m.

Airport Golf Club

Akadémia Airport golf bola vybudovaná pri Šuranoch o rozlohe 8 ha. Je prvým golfovým klubom v Nitrianskom kraji. Milovníkov golfu tu čaká plnohodnotné 9 jamkové ihrisko, par 35 s dĺžkou 2500 m, nový krytý a osvetlený driving range s dĺžkou 220 m, chipping area a putting green. Každú sezónu sa na ihrisku koná niekoľko golfových akcií aj turnajov. V ponuke je aj možnosť vyskúšať si lukostreľbu. V letných mesiacoch sa tu usporadúvajú detské letné golfové tábory.

Kalvária na návrší

Kalvária je jednou z mála kultúrnych pamiatok Nových Zámkov, ktoré sa zachovali po druhej svetovej vojne v najviac bombardovanom meste na súčasnom území Slovenska. Kalvária sa nachádza na bastióne Forgáchovej bašty. Brány Kalvárie boli pre verejnosť otvorené počas Veľkonočných sviatkov a Porciunkuly. K vŕšku kalvárie vedú kamenné schody. Jej dvanásť kaplniek, kríž a sochy v neskorobarokovom slohu boli postavené podľa miestneho farára Martina Predmerského a dokončené v roku 1779.

Archeopark Nitriansky Hrádok Šurany

Lokalita je známa najmä vďaka archeologickému nálezisku Zámeček, ktoré dokladá osídlenie polohy od neolitu až do obdobia príchodu Slovanov. Lokalita nazývaná aj Slovenská Trója patrí s rozlohou takmer 15 ha medzi najväčšie archeologické náleziská v strednej Európe. Vzácnym nálezom je plastika „Hrádockej Venuše – Magna Mater“, ktorá bola vyobrazená na slovenskej dvojkorunovej minci. Prvé vykopávky na tomto mieste robil zakladateľ slovenskej archeológie Ján Eisner.

Farský kostol sv. Štefana Prvomučeníka Šurany

Farský kostol sv. Štefana Prvomučeníka sa nachádza v centre mesta. Dal ho postaviť nitriansky biskup Štefan Bosniak začiatkom 17. storočia. V roku 1936 bola chrámová loď z bezpečnostných dôvodov asanovaná a začala výstavba nového kostola. Z pôvodného sa zachovali dve barokové veže. Kostol bol vysvätený v roku 1942. Nachádzajú sa v ňom fresky a maľby akademického maliara Edmunda Massányiho. Kostol má tri oltáre. Nad hlavným je freska umučenia svätého Štefana.

Synagóga Šurany

Šurianska židovská komunita postavila synagógu v roku 1916. Na poschodí synagógy je sprístupnená expozícia Mestského Múzea Šurany. Múzeum zhromažďuje archeologické, historické a etnografické predmety, staré fotografie a oné. Vystavené sú archeologické nálezy z lokality Zámeček – Slovenská Trója z Nitrianskeho Hrádku, nálezy z miesta Šurianskeho hradu, kópie mincí z 15. storočia, signované – značkované tehly zo Šurian, ktoré dokumentujú minimálne 200 ročnú históriu tehliarstva v meste.

Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím