Ako sa umiestnilo Slovensko v spracovania odpadu The Global Waste Index?

V Septembri 2018, sa robila svetová štúdia, ktorá oznámila že celosvetová produkcia by sa do roka 2050 mala zvýšiť o 70% percent, ak rýchlo nezasiahneme. Spojené Štáty sú najväčším tvorcom odpadu na občana, ktorá tvorí v priemere 808 kilogramov za rok. To je viac ako dvojnásobok občana v Japonsku. Na poslednom mieste však skončilo Turecko, a pred ním boli Lotyšsko a Nový Zéland. Najlepšie sa darilo Južnej Kórei, Švédsku, Japonsku a Švajčiarsku. Slovensko sa umiestnilo na 27 mieste a susedné Česko na 24 mieste z 36 krajín.


Tento Index analyzuje spracovanie odpadu v závislosti na vyprodukovaných emisií oxidu uhličitého. Dávajú sa body za recykláciu, skladovanie, nelegálne skládkovanie, nezapočítaný odpad a za množstvo vyprodukovaného odpadu na osobu.


Na poslednom mieste skončilo Turecko, pred ním boli Lotyšsko a Nový Zéland. Najlepšie podľa indexu s odpadom nakladá Južná Kórea, Švédsko a Japonsko. Slovensko získalo pomerne dobré hodnotenie v množstve vyprodukovaného odpadu, kde bolo šieste najlepšie. Konečné zlé hodnotenie však ovplyvnila piata najnižšia miera recyklácie spomedzi všetkých OECD krajín a 14. najhoršia miera skládkovania. Česká republika skončila v rebríčku na 12. najlepšom mieste, Poľsko bolo ešte o dve priečky pred ňou, najmä pre najnižšie množstvo vyprodukovaného odpadu z krajín OECD. Maďarsko skončilo 16., Rakúsko 19.

Komentáre

Napíšte komentár
Prevádzkovateľ webovej stránky je spoločnosť SLOVAKCARD s. r. o., Nemocničná 20, 990 01 Veľký Krtíš, IČO: 50669800, DIČ: 2120416287, IČ DPH: SK 2120416287 ako správca osobných údajov, spracuváva na tejto webovej stránke cookies potrebné pre fungovanie web stránok a pre analytické účely. Viac informácií Súhlasím