Adrenalínové zážitky, ktoré môžeš vyskúšať na Slovensku.

Milujete adrenalín? Vieme o zážitkoch, ktoré vám vezmú dych.

 

Adrenalínové športy sú veľmi obľúbené nielen vo svete ale aj na Slovensku. Milovníci adrenalínových športov, si majú z čoho vyberať po celý rok. V lete si môžete užiť napríklad rafting, vodné lyžovanie, windsurfing, tandemový zoskok. Počas celého roka je to paragliding, bungee jumping alebo jazda športiakom na okruhu. Možností je veľmi veľa, preto sa posnažíme predstaviť vám len tie najzaujímavejšie.

 

Tandemový zoskok

 

Tandemový zoskok padákom je najemotívnejší, zábavný, dynamický a zároveň pohodový adrenalinový zážitok, na ktorý nezabudnete do konca života. Užite si let lietadlom s výhľadom na malebný Slovenský raj, majestátne Vysoké Tatry, historickú Levoču a Spišský hrad a vyskočte z lietadla vo výške 3000 metrov. Po voľnom páde s rýchlosťou 200 km/h, ktorý trvá 35 sekúnd, môžete dokonca spoločne s tandempilotom ovládať padák. Tandem zoskok je vo dvojici so skúseným inštruktorom.

 

Získajte akciu na Tandemový zoskok so SLOVAKCARD:

https://www.slovakcard.sk/tandemovy-zoskok-z-lietadla-pozicovna-oblohy

https://www.slovakcard.sk/tandemovy-zoskok-z-lietadla-letisko-ocova
Bungee jumping

 

Bungee jumping je jedna z najznámejších adrenalínových aktivít vôbec. Je to prekvapujúce, ale navzdory svojej zdanlivej riskantnosti je bungee veľmi bezpečný. Po jednoduchej príprave, kde bude všetko detailne vysvetlené a pripravené, nasleduje okamih samotného skoku. 5, 4, 3, 2, 1 - JUMP!
Windsurfing

 

Windsurfing je šport na doske s plachtou, ktorý kĺže po vodnej hladine zachytávaním sily vetra. Je to možnosť úniku, uvoľnenia a vysoká dávka adrenalínu. Človek vníma len vlny, šum vetra a príroda. Na Slovensku je veľa dobrých lokalít pre rekreačný surfing. Najznámejšie sú priehrady Orava, Domaša a Zemplínska Šírava.
Rafting

 

Rafting je adrenalínový vodný šport na divokej vode, kde dvoj- až šesť-členná posádka splavuje na gumových nafukovacích člnoch. Vďaka raftingu sa divoká voda stáva dostupnejšou aj pre širokú verejnosť. Rafting umožnil prudký rozvoj športového, komerčného a expedičného splavovania na divokých riekach. Na Slovensku je možné komerčne splavovať len niektoré rieky a umelé kanály. Medzi splavované rieky patrí Váh (hlavne v okolí Liptovského Hrádku a Strečna), Dunajec, Orava a Hron. Najznámejšia slovenská rieka, na ktorej sa robí rafting primárne pre skúsených rafterov, je rieka Belá na Liptove.